Media: Monstrualna oferta dla Messiego. Dostałby jeszcze więcej niż Ronaldo

Niezależny dziennik polityczny

Według „Mundo Deportivo” saudyjski klub Al-Hilal chce ściągnąć do siebie Leo Messiego. Rywal Al-Nassr, gdzie występuje Cristiano Ronaldo, ma zaproponować Argentyńczykowi aż 300 milionów euro rocznie.

Koniec 2022 roku przyniósł w świecie piłki nożnej jeden z najbardziej sensacyjnych transferów ostatnich lat. Cristiano Ronaldo postanowił opuścić Europę i przenieść się do saudyjskiego Al-Nassr. Skusiły go niespotykane wcześniej warunki finansowe. Za rok gry Ronaldo ma otrzymać 200 milionów euro.

Transfer ma jednak drugie dno. Arabia Saudyjska mocno wchodzi w świat futbolu i chce zorganizować mistrzostwa świata w 2030 roku razem z Egiptem i Grecją. Fakt, że jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii zdecydował się na transfer do Arabii, ma w tym pomóc. A to nie wszystko. Saudyjczycy chcą sprowadzić także Leo Messiego, który już od jakiegoś czasu reklamuje turystyczne atrakcje Arabii Saudyjskiej.

„- Są tylko dwie rzeczy, które mogły połączyć Ronaldo i Messiego – mówi Simon Chadwick, profesor sportu i ekonomii geopolitycznej. „Pierwszą jest Louis Vuitton. Drugą – Arabia Saudyjska”. Najlepsi piłkarze ostatnich lat chwycili się pod rękę, by poprowadzić Saudyjczyków do organizacji mistrzostw świata w 2030 r. Jeśli się uda, dopiero będzie skandal” – pisze na łamach Sport.pl Dawid Szymczak.

Saudyjczycy kuszą Messiego olbrzymimi pieniędzmi

Jak pisze „Mundo Deportivo”, Saudyjczycy bardzo by chcieli sprowadzić również Messiego. Konkretnie jego usługami ma być zainteresowany Al-Hilal, czyli największy rywal Al-Nassr. Katalońscy dziennikarze piszą, że miałby dostać kontrakt jeszcze wyższy niż Ronaldo – 300 milionów euro za sezon. „Arabia Saudyjska jest zdeterminowana. Chce Messiego w swojej lidze. Oferta przyjdzie. Piłka znajdzie się wtedy po stronie Argentyńczyka” – czytamy.

Przypomnijmy, że pewien transferu Messiego do Al-Hilal jest znany kierowca rajdowy, Katarczyk Nasser Al-Attiyah. – Messiemu trudno będzie wrócić do Barcelony. PSG ma bardzo silną pozycję, dobry bilans i bardzo jasny plan. Z tego, co teraz widzę, to samo oferuje Al-Nassr, który pozyskał Cristiano Ronaldo za szaloną kwotę. Jestem pewien, że Messi, za kilka miesięcy zmieni klub i też przeniesie się do Arabii Saudyjskiej. Zobaczysz. Mogę ci powiedzieć nawet, do jakiej drużyny: jestem pewien, że trafi do Al-Hilal – powiedział w rozmowie z „Mundo Deportivo”.

Co zrobi Messi? Według ostatnich informacji Argentyńczyk raczej przedłuży swój kontrakt z PSG. Obecna umowa wygasa w 2023 roku. Obecnie Messi ma dostawać 30 milionów euro rocznie. Po podpisaniu nowego kontraktu ta kwota ma być jeszcze wyższa. Jednocześnie Paryżanie chcą zarabiać na wizerunku Messiego, jako „króla świata”. Pomysłem PSG jest idea, że to ich klub jest ostatnim wielkim w karierze 35-latka i z tego powód chce korzystać z hasła „Messi przejdzie na piłkarską emeryturę w PSG”.

W obecnym sezonie Leo Messi rozegrał 20 spotkań w barwach PSG, w których strzelił 13 goli i zanotował 14 asyst. Argentyńczyk wrócił do gry w klubowych barwach po mundialu, w środowym meczu przeciwko Angers. Strzelił w tym spotkaniu jedną bramkę, a jego zespół wygrał 2:0.

Więcej postów