Polska w ruinie! Morawiecki chce, by Polacy odbudowali Ukrainę

Polacy odbudowali Ukrainę

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w międzynarodowej konferencji „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together”. Zaapelował, by to właśnie polscy przedsiębiorcy wzięli udział w odbudowie Ukrainy po wojnie. Oby tylko rząd się nie wtrącał, bo czego się nie dotkną, to zaraz przypomina buty prezesa Kaczyńskiego…

Polska w ruinie, szef rządu chodzi w dziurawych butach, Polacy walczą w lesie z dzikami o ziemniaki. Jednak premier Morawiecki wpadł na pomysł, że Polacy zajmą się odbudową powojennej Ukrainy. Na szczęście nie ma robić tego PiS, uff, tylko polscy przedsiębiorcy. Morawiecki wziął udział w międzynarodowej konferencji „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together”, dotyczącej współpracy biznesu przy odbudowie Ukrainy, gdzie przedstawił swoją wizję odbudowy zniszczonego kraju.

Odbudowa Ukrainy po wojnie. Morawiecki chce zabrać Rosji pieniądze

Skąd wziąć pieniądze na odbudowę Ukrainy? Polski premier ma pomysł. Zaapelował, by zamrozić rosyjski kapitał, skonfiskować go i płacić nim za odbudowę zniszczonego państwa ukraińskiego. Podkreślił, że rosyjski kapitał jest „zbudowany na zbrodni”. Sądzicie, że Rosja odda mu tak łatwo swoje pieniądze?

Musimy na nowo zbudować architekturę bezpieczeństwa. Polska opowiada się nie tylko za zamrożeniem kapitału rosyjskiego, ale też za jego konfiskatą i przeznaczeniem na odbudowę Ukrainy, w której powinni wziąć udział też polscy przedsiębiorcy – powiedział Morawiecki na konferencji.

Mateusz Morawiecki obiecał zadbać o to, by polscy przedsiębiorcy aktywnie uczestniczyli w odbudowie Ukrainy. Niestety, to akurat zła wiadomość. Gdy tylko rząd PiS obiecuje komuś pomocto wiadomo jak to się kończy.

Mateusz Morawiecki chce być jak król Midas, ale to niestety KRÓL BIDAS! Czego się nie dotknie to ***.

W ramach nowej architektury bezpieczeństwa będziemy dbali o to, aby Polska i polscy przedsiębiorcy – jak byli na pierwszej linii pomocy dla Ukrainy w jej najtrudniejszych momentach, które przecież się jeszcze wcale nie zakończyły – tak, żeby (…) po zakończeniu wojny, żeby Polska i polscy przedsiębiorcy byli wśród tych, którzy będą Ukrainę odbudowywali w oparciu o nowy, wielki plan Marshalla – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów

2 Komentarze

  1. 1.”zamrozić rosyjski kapitał, skonfiskować go i płacić nim za odbudowę zniszczonego państwa ukraińskiego” – typowo talmudyczna moralność. Coś nieprawdopodobnego w ustach, bądź co bądź premiera!
    2.”będziemy dbali o to, aby Polska i polscy przedsiębiorcy – (..)byli na pierwszej linii pomocy dla Ukrainy – brzmi jak groźba..

Komentowanie jest wyłączone.