Niedobre wiadomości dla Donalda Tuska. Najnowszy sondaż

Tylko niespełna 30 proc. badanych chciałoby, aby Donald Tusk ponownie był premierem, Większość nie widzi go już na tym stanowisku. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.

W nowym sondażu przeprowadzonym przez United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków o to, czy jeśli opozycja wygra wybory, to premierem powinien zostać lider Platformy Obywatelskiej  Donald Tusk  .

  Reszta artykułu pod materiałem wideo:  

Jak wynika z badania 56,5 proc. Polaków nie chce, by stery rządu objął ponownie Donald Tusk. W tym 43,9 proc. ankietowanych odpowiedziało, że zdecydowanie nie chce, by znów został premierem. Odpowiedzi „raczej nie” udzieliło 12,6 proc. badanych.

29,4 proc. badanych odpowiedziało „tak”. W tym odpowiedzi „zdecydowanie tak” udzieliło 16,5 proc. badanych, „raczej tak” 12,9 proc. uczestników badania.

14,1 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych, odpowiedziało „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Badający zadali również pytanie respondentom z podziałem na ich preferencje polityczne. I tak pośród  zwolenników PiS   aż 96 proc. nie chce, by Donald Tusk był premierem.

Inaczej sytuacja wygląda wśród ankietowanych, którzy zadeklarowali głosowanie na opozycję. W tej grupie 56 proc. jest za tym, by lider  PO   został znów premierem. Przeciwnych temu jest 23 proc. ankietowanych z tej grupy.

21 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

 Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 23-25 września 2022 roku metodą CAWI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. 

Źródło: Wirtualna Polska

ONET.PL

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.