Wypadek podczas akrobacji pod Piotrkowem Trybunalskim. Dwóch spadochroniarzy spadło na ziemię

Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy na lotnisku pod Piotrkowem Trybunalskim. Na ziemię spało dwóch skoczków, jeden zginął, drugi walczy o życie. Prawdopodobnie splątały im się spadochrony.

O sprawie pierwszy poinformował „Polsat News”. Jak przekazała st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w  Piotrkowie Trybunalskim  , w piątek po godz. 9 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas  skoków spadochronowych.  

—Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków z samolotu wyskoczyło dziewięciu skoczków. Dwóch skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie – poinformowała.

W powietrzu czterech skoczków utworzyło formację. Bezpiecznie udało się wylądować jednak tylko dwóm spadochroniarzom. Według relacji świadków podczas skoku miało dojść do splątania się spadochronów skoczków – Polaka i obywatela Rumunii. Śmiertelną ofiarą wypadku jest  Rumun  .

– Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia – zaznaczyła st. asp. Gajewska.

Źródło: „Polsat News”, PAP

ONET.PL

Więcej postów