Zmiany w ZUS. Wprowadzono nowy obowiązek dla przedsiębiorców

niezalezny-dziennik-polityczny

Ważne zmiany czekają przedsiębiorców. Już od 1 stycznia 2023 r. wszyscy, zarówno ci zatrudniający kilka osób, jak i płacący składki tylko za siebie, będą zobowiązani do posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Zmiany w zamierzeniach ZUS mają ułatwić, przyspieszyć i zmniejszyć koszty korespondencji wymienianej z Zakładem.

Konto na PUE ZUS obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2023 konto na PUE ZUS będzie obowiązkowe dla wszystkich pracodawców – informuje portal rzeszow.tvp.pl. Do tej daty taki obowiązek był jedynie dla pracodawców rozliczających składki za więcej niż 5 osób. To tylko jedna z ważnych zmian w ZUS od 1 stycznia 2023 roku.

Pieniądze to nie wszystko Barbara Socha (21.09)

Od tej daty wszystkie pisma w formie elektronicznej doręczane do ZUS za pośrednictwem profilu w PUE będą mogły być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym, podpisem osobistym albo z wykorzystaniem sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych, który Zakład bezpłatnie udostępnia w systemie teleinformatycznym.

Ważne! Do tej pory podpisanie pism w formie elektronicznej z wykorzystaniem sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych, który ZUS bezpłatnie udostępnia w systemie teleinformatycznym było możliwe tylko w przypadku, gdy przepisy szczególne pozwalały na ten rodzaj podpisu.

superbiz.se.pl

Więcej postów