RSS
Twitter
YouTube
Telegram

Wyciekły tajne dokumenty dotyczące szczytu G7. Wszystko na kilka dni przed spotkaniem

Wyciekły tajne dokumenty dotyczące szczytu G7. Wszystko na kilka dni przed spotkaniem
Tegoroczny szczyt G7 odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w bawarskim zamku Elmau. To jedno z niezwykle chronionych wydarzeń, w którym bierze udział wielu wysokich rangą polityków i dyplomatów. Tymczasem w internecie opublikowano tajne dokumenty niemieckiej policji dotyczące organizacji szczytu G7, który odbył się w tym samym zamku w 2015 r.
Informację o wycieku tajnych danych opublikowały niemieckie media. Bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann uspokaja, że ​​nie będzie to miało „krytycznego wpływu na bezpieczeństwo” tegorocznego szczytu.

Tajne plany G7 wyciekły do sieci

Tuż przed szczytem G7, który odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w bawarskim zamku Elmau pod przewodnictwem kanclerza Niemiec Olafa Scholza, w internecie opublikowano tajne dokumenty niemieckiej policji. Dotyczą one organizacji szczytu G7, który odbył się w tym samym zamku w 2015 r.

W niedzielę rano dokumenty były dostępne na stronie internetowej, którą Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) łączy ze zwolennikami lewicowych poglądów ekstremistycznych.

 Wyciek poufnych dokumentów jako pierwsza zgłosiła publiczna stacja radiowa Bayerische Rundfunk. Od tego czasu kilka źródeł bezpieczeństwa potwierdziło ich autentyczność. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

Jakie tajne dane pojawiły się w internecie?

Jak podaje portal dw.com, w sieci pojawiły się między innymi instrukcje dotyczące zatrzymania, zabezpieczenia radiowozów i koncepcja deeskalacji w razie problemów. Ponadto opublikowano numery telefonów komórkowych niektórych starszych funkcjonariuszy policji, a także dane dotyczące cyfrowych kanałów komunikacji wykorzystywanych przez służby.

Nadal nie wiadomo, kto opublikował wszystkie te informacje w internecie. Bezpieczeństwo na szczycie G7 w 2015 r. monitorowało 18 tys. policjantów.

W 2022 r. Niemcy będą przewodniczyć G7. Zdaniem minister spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec Annaleny Baerbock jednym z centralnych zagadnień podczas prezydencji berlińskiej będzie rozwiązanie problemu zmian klimatycznych. W tegorocznym szczycie ma wziąć udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 dw.com, Bayerische Rundfunk

Więcej postów

polub nas!