Wojciech Mann skomentował słowa Morawieckiego o Norwegii. Nie przebierał w słowach

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem Norwegów wywołały prawdziwą burzę. – Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii. Oni powinni się podzielić. Tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem. Drodzy norwescy przyjaciele. To nie jest normalne. To nie jest sprawiedliwe. To jest również żerowanie – mówił premier w kontekście wojny w Ukrainie o Norwegii. Chodziło o zyski, jakie kraj ten czerpie ze sprzedaży ropy i gazu. Do sprawy odniósł się Wojciech Mann. On też pisze o propozycji dla Norwegów.

Mateusz Morawiecki, mówiąc o zyskach Norwegii, wypowiadał się w trakcie Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. – Same tylko nadmiarowe zyski, przekraczające średnioroczną z ostatnich lat, zyski z ropy i gazu, małego, pięciomilionowego państwa, jakim jest Norwegia, przekroczą 100 mld euro. My się wszyscy oburzamy na Rosję. I słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej. No, ale szanowni państwo, młodzi ludzie. Coś jest nie tak – mówił premier.

Premier mówił, że to, co robi Norwegia, to według niego „pośrednie żerowanie”. – Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii. Oni powinni się podzielić. Tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem. Drodzy norwescy przyjaciele. To nie jest normalne. To nie jest sprawiedliwe. To jest również żerowanie. Niechcący oczywiście, bo to nie jest wina przecież Norwegii, ta wojna w Ukrainie. Ale to jest pośrednie żerowanie na tym, co się dzieje. Na wywołanej przez Putina wojnie. Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić. Zresztą nie mówię, że koniecznie dla Polski. Po prostu dla Ukrainy, dla tych, którzy najbardziej ucierpieli na skutek tej wojny. Czyż to nie jest normalne – wyjaśniał Morawiecki.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Wojciech Mann. „Wielokrotnie już przyrzekałem sobie, że nie będę męczył Was polityką. Przecież radiowy gaduła od piosenek powinien się zajmować piosenkami” – rozpoczął wpis legendarny dziennikarz.

„Od polityki są stratedzy, mężowie stanu i w ogóle ludzie będący chlubą swojego narodu. A potem, gdy trafiam na Morawieckiego, który mówi Norwegom, że powinni podzielić się tym, co mają, z tymi, którzy mają mniej, to mam ochotę zaproponować Norwegom, żeby wzięli sobie na zawsze Morawieckiego. I nie muszą nam za to nic dawać. Jakoś sobie poradzimy” – dodał.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!