Prezydent Duda przemówił w ukraińskim parlamencie. Tak został przywitany przez deputowanych [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Ukrainie. Polski prezydent wygłasza obecnie przemówienie przed Radą Najwyższą. Oto jak głowa państwa polskiego została powitana przez ukraińskich polityków. Nagranie z izby pojawiło się w mediach społecznościowych.

– Prezydent Andrzej Duda złoży w niedzielę wizytę w Kijowie. Wygłosi przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy i spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim – poinformował w nocy z soboty na niedzielę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Ily Ponomarew – były deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej udostępnił na swoim profilu społecznościowym na Twitterze nagranie, na którym widzimy gorące powitanie, jakie zgotowali ukraińscy politycy polskiemu prezydentowi.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej informował, że prezydent “będzie pierwszą głową państwa, która w ten sposób została uhonorowana od początku wojny”.

– W swoim wystąpieniu prezydent z pewnością odwoła się do historii polsko–ukraińskiej, ale przede wszystkim odda hołd tym, którzy walcząc w obronie Ukrainy, walczą w obronie Europy – powiedział prezydencki minister w rozmowie z PAP.

Zapowiedział także, że prezydent spotka się w cztery oczy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Przewidziano również rozmowy dwustronne delegacji.

Polski przywódca złożył już w połowie kwietnia – razem z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy: Alarem Karisem, Egilsem Levitsem i Gitanasem Nausedą – wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Prezydenci odwiedzili też wówczas podkijowskie miejscowości – Buczę, Borodziankę i Irpień, gdzie miały miejsce masowe zbrodnie wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w niedzielę w ukraińskim parlamencie.

Polski prezydent pierwszą głową państwa, która w ten sposób została uhonorowana od początku wojny. 

Prezydent Andrzej Duda w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Prezydent powitany gorącymi brawami przez ukraińskich polityków.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL