Hołownia o Ziobrze: “Ma kaprys”. Mówi, jak chwyt założył Kaczyńskiemu

– Założył nelsona Kaczyńskiemu i nie chce puścić – tak o ministrze sprawiedliwości Zbigniewie Ziobrze mówił w Polsat News lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Polityk odnosił się do kwestii miliardów euro z Krajowego Planu Odbudowy, których Polska wciąż nie otrzymała. Hołownia mówił, że problemem jest to, że “Ziobro ma kaprys”.

Polska nadal nie otrzymała pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Kilkadziesiąt miliardów euro, które miało Polsce pomóc podnieść się po pandemii, wciąż nie trafiły nad Wisłę, ponieważ wciąż nie został rozwiązany spór Polski z Komisją Europejską. Jego osią były reformy wymiaru sprawiedliwości dokonywane przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Załagodzenie sporu i wypłatę pieniędzy może ułatwić prezydencki projekt dotyczący likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Żeby tak się stało, najpierw musi przyjąć go Sejm.

Tę sprawę komentował w programie “Gość Wydarzeń” Szymon Hołownia. Szef ruchu Polska 2050 mówił o potencjalnym odblokowaniu pieniędzy z KPO. – Które tak naprawdę wiszą w powietrzu, bo Ziobro ma kaprys – powiedział Hołownia. – Założył nelsona Kaczyńskiemu i nie chce puścić.

Szef Polski 2050 mówił o trudnej sytuacji z drożyzną i o walce z inflacją.

– Po pierwsze trzeba natychmiast doprowadzić do tego, żeby koszty walki z inflacją nie były przerzucane na kredytobiorców. W czwartek ma być kolejna podwyżka stóp procentowych. Tymczasem wydaje się, że dzisiaj państwo postanowiło przerzucić na kredytobiorców cały koszt tej walki – ocenił.

Polityk komentował też przyczyny inflacji oraz proporcje, w jakich zależna jest ona od czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Zaznaczył, że jeżeli chodzi o Polskę to inflacja i bez efektu wojny i działań Putina wynosiłaby 9 proc. – Czyli dużo za dużo. I nakręcałaby się przez niemądra politykę fiskalną rządu – dodał.

FAKT.PL

Więcej postów