Zima zaatakuje w środę w części Polski. Nawet 20 cm śniegu i utrudnienia na drogach

W środę pogoda w Polsce pozostawi wiele do życzenia. Prognozujemy sporo opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu oraz dość silny wiatr. Będzie jednak ciepło. Poza Podlasiem i obszarami podgórskimi wszędzie zapowiadamy dodatnią temperaturę. W rejonach górskich wróci zima.

Jutro od rana na niebie  nie brakować ma chmur,  a  słońca   będzie niewiele. Ponadto,  oczekujemy licznych opadów.  Na wschodzie, północnym wschodzie i Podhalu popada śnieg, a w głębi kraju także deszcz ze śniegiem i deszcz.

W dalszej części dnia na Podhalu i w Bieszczadach nadal będzie pochmurno z  opadami śniegu,   niekiedy intensywnymi. Możliwe, że  przez cały dzień spadnie tam aż 10-20 cm białego puchu,  powodując utrudnienia na drogach. Nad resztą kraju przewidujemy  pogodę w kratkę,   z umiarkowanym oraz dużym zachmurzeniem, jak i z przelotnymi opadami  śniegu i śniegu z deszczem, natomiast na zachodzie i południowym zachodzie też deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie  od 0 st. C  na Podlasiu i Podhalu, 2 st. C w centrum  do 4-5 st. C  w pasie od Niziny Szczecińskiej po Nizinę Śląską.

Wiatr     umiarkowany i dość silny, w regionach zachodnich i południowych w porywach do 55-70 km na godz.,  w górach powyżej 90-100 km na godz., z kierunków zachodnich i północnych. Biomet przeważnie będzie niekorzystny. Wszędzie odczujemy zimno.

 Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W najróżniejszych miejscach  od czasu do czasu wystąpią przelotne opady śniegu, a na zachodzie również śniegu z deszczem i deszczu.  Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie  punktowo do 3 cm,  a w górach oraz w rejonach podgórskich  4-7 cm.

Ranek będzie w wielu miejscach mroźny, z temperaturą  od -8, -6 st. C  na Podlasiu i Podhalu, -4, -1 st. C w głębi kraju  do 0-1 st. C  na Wybrzeżu, krańcach zachodnich i południowo-zachodnich.  Wiatr słaby i umiarkowany, w górach dość silny,  powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, z zachodu i północnego zachodu.

Chcesz być na bieżąco z informacjami pogodowymi? Zapisz się na powiadomienia Messenger w twoim telefonie   .

ONET.PL

Więcej postów