SZOK! Rząd chce dać ulgę posłom. Bo stracili przez Polski Ład

Rząd chce dać ulgę posłom. Bo stracili przez Polski Ład

Ministerstwo Finansów ma pracować nad specjalną ulgą, która pozwoli odzyskać pieniądze parlamentarzystom — informuje dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski. Przypomnijmy, że posłowie i senatorowie dostali w styczniu wynagrodzenia niższe o ok. 1,4 tys. zł na rękę. Wszystko przez Polski Ład.

Zdaniem dziennikarza Radia ZET sposobem na wyrównanie pensji miałoby być potraktowanie parlamentarzystów w wyjątkowy sposób. „Pod uwagę brane jest wydanie interpretacji, że posłowie i senatorowie to osoby fizyczne wykonujące działalność polityczną” — pisze Gierszewski.

O tym, że parlamentarzyści stracili pieniądze przez Polski Ład mówili w ostatnim „Stanie po Burzy” Andrzej Stankiewicz i Agnieszka Burzyńska.

Premier Mateusz Morawiecki ma nowy pseudonim — „minus 1400”. Tak go ponadpartyjnie zwą posłowie, którzy po wejściu w życie Polskiego Ładu dostali przelewy mniejsze o 1400 zł. Szef rządu dramatycznie walczy o to, by zacerować dziury w sztandarowym projekcie podatkowym rządu, który miał zapewnić PiS wieczne rządy, a — jak na razie — grozi utratą rządu.

Powód? Po ostatnich podwyżkach posłowie i senatorowie zarabiają ponad 12,8 tys. zł brutto miesięcznie, a to właśnie ta granica wyznacza, kto na Polskim Ładzie straci, a kto nie.

Zresztą w Business Insider Polska informowaliśmy kilka tygodni temu, że władza na Polskim Ładzie również będzie stratna. Z tym że zawczasu zadbała o to, by przyznać sobie gigantyczne podwyżki.

businessinsider.com.pl

Więcej postów

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.