Sondaż: Polacy chcą aktywnych działań przeciw zmianom klimatu

74 proc. ankietowanych deklaruje, że obawia się konsekwencji zmian klimatycznych. 26 proc. takich lęków nie ma — pisze, powołując się na badania z połowy grudnia ubiegłego roku „Rzeczpospolita”.

Z wyników sondażu wynika, że Polacy chcą walki ze zmianami klimatu i są gotowi na modyfikacje swojego stylu życia. Jednak przekształcenia energetyczne budzą też obawy i niepewność.

„Blisko 68 proc. ankietowanych twierdzi, że działania (w kwestii zmian klimatycznych — PAP) nie są wystarczające lub też wręcz, że rząd nie robi nic. Tylko 25 proc. ankietowanych twierdzi, że rząd prowadzi w tej sprawie optymalną politykę, a zdecydowana mniejszość – 7 proc. – jest przekonana o tym, że rząd robi za dużo. Co więcej, 60 proc. ankietowanych w tym sondażu twierdzi, że Polska powinna podejmować działania, nie oglądając się na innych”, informuje gazeta.

Z czego wynika ta postawa? „Polacy dostrzegają wagę problemu, nie chcą, by kraj był hamulcowym polityki klimatycznej. Również dlatego, że dostrzegają szansę na modernizację gospodarki i tego, by stała się bardziej konkurencyjna”.

Badanie YouGov przeprowadzono na próbie 2000 osób w dniach 13–19 grudnia.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!