PiS traci poparcie. Najnowszy sondaż partyjny

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, w której PiS jest dominująca partią. Jednak porównaniu z sondażem sprzed miesiąca, partia rządząca traci poparcie. Jak wynika z badania Pollster przeprowadzonego dla „Super Expressu”, na koalicję rządzącą zagłosowałoby 32,81 proc. osób.

Polski Ład wszedł w życie 1 stycznia i od samego początku wzbudza wielkie emocje wśród Polaków, bo w wyniku wprowadzonych zmian gospodarczych wiele osób dostało zmniejszone pensje. Rząd odpowiedział na te uwagi i zapowiedział, że niebawem dostaną zwrot utraconych pieniędzy. Polski Ład wprowadził niemałe zamieszanie i to mogło odbić się na poparciu dla partii.

 Gdyby wybory do Sejmu miały się odbyć w najbliższą niedzielę:

Dalej znalazły się:

Kolejne miejsca zajęły: Kukiz’15 z wynikiem  1,25 proc.  (poprzednio miał 1,35 proc.). Na Porozumienie Jarosława Gowina zagłosowałoby  0,3 proc.  badanych (we wcześniejszym sondażu wynik wyniósł 0,19 proc.).

— Moim zdaniem główną przyczyną spadku poparcia jest problem z utrzymaniem poziomu życia i wzrostu cen usług. Szczególnie cen energii, ponieważ to oznacza bezpośredni wzrost wydatków wielu obywateli, także z tych grup, które deklarowały gotowość głosowania na PiS — ocenia w rozmowie z „Super Expresem” prof. Rafał Chwedoruk.

Sondaż zrealizowany w dniach 12-13 stycznia 2022 r. na próbie 1044 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!