Burmistrz skandalista się doigrał! Będą zarzuty

Dariusz U. (56 l.), burmistrz Murowanej Gośliny (woj. wielkopolskie) nie daje o sobie zapomnieć. Zasłynął   m.in  . całowaniem się z sekretarką i filmikiem, na którym wygląda jakby zażywał narkotyki. Teraz został zatrzymany przez CBA!

Prokuratura Krajowa póki co nie chce udzielać zbyt wielu informacji, ale potwierdza, że wśród siedmiu zatrzymanych osób jest burmistrz Murowanej Gośliny i że powinien spodziewać się zarzutów. Z tych może się już tak łatwo nie wykpić, jak z innych skandali ze swoim udziałem.

– W toku postępowania Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu dotyczącego funkcjonowania samorządu w miejscowości Murowana Goślina na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób – mówi Faktowi Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. I dodaje: Osoby te zostaną przewiezione do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. W dalszej kolejności podjęte zostaną decyzje co do zastosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych. Potwierdzamy, że jedną z zatrzymanych osób jest burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina. Na obecnym etapie postępowania udzielanie dalszych informacji nie jest możliwe.

Biorąc pod uwagę, kto dokonywał zatrzymania, można podejrzewać, że może chodzić o przyjęcie łapówki. Więcej szczegółów prokuratura ma podać w środę. Teraz śledczy nie chcą tez ujawniać, czy pozostałych sześć zatrzymanych osób również pracuje w urzędzie, tak jak burmistrz.

O Dariuszu U. głośni było juz kilka razy. Ostatnio odbyło się nawet referendum dotyczące jego odwołania. I choć 97 procent głosujących było za usunięciem go ze stanowiska, referendum unieważniono ze względu na zbyt małą frekwencję. Finalnie burmistrz dostał jeszcze od radnych podwyżkę.

Pierwszy skandal z udziałem burmistrza ujrzał światło dzienne na początku 2020 roku. Wtedy w sieci pojawiło się nagranie z imprezy sylwestrowej. A na nim Dariusz U. namiętnie całował się z… sekretarką! Wtedy U. tłumaczył Faktowi, że relacja nie ma żadnego wpływu na pracę urzędu, a nagranie pochodziło z prywatnego spotkania.

To jednak nie był koniec skandali z jego udziałem. W marcu zeszłego roku w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie mężczyzny wciągającego nosem białą substancję. Miał to być burmistrz. – Film przedstawia żartobliwą scenkę ze spotkania prywatnego, która została celowo wyjęta z kontekstu, aby sugerować, że były na nim obecne zabronione substancje. Nigdy nic takiego nie miało miejsca w moim życiu – tłumaczył burmistrz miasta w oświadczeniu przesłanym Faktowi. wbh

Burmistrz Dariusz U. zatrzymany przez CBA.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów