Polski żołnierz ubiega się o azyl polityczny na Białorusi

Wczoraj, 16 grudnia o godzinie 17:50, na stronie białoruskiej został zatrzymany przez białoruskich strażników granicznych żołnierz 11 Pułku Artylerii  Czeсzko Emil (1996 r.). Był zmęczony i zamarznięty, miał przy sobie broń.

Ta sytuacja miała miejsce w pobliżu granicy białorusko-polskiej na przejściu granicznym Tuszymilia w Grodnie.

Mężczyzna podał, że jest żołnierzem 11 Pułku Artylerii 16 Dywizji Pomorskiej, jednostki której zostały przerzucone dla wsparcia Straży Granicznej  na terenach przygranicznych Polski objetych stanem wyjatkowym.

Żołnierz stara się o białoruski azyl z powodu niezgody z polityką polskich władz wobec kryzysu migracyjnego i nieludzkiego traktowania uchodźców.

 

Nietrzeźwy żołnierz WOT przy granicy z Białorusią

Jak podaje onet.pl we wrześniu przy granicy z Białorusią zatrzymano nietrzeźwego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Został usunięty ze służby, a Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury rejonowej wszczęła postępowanie — dowiedział się portal o2.pl.

– Nie możemy wskazać konkretnego miejsca. Nie ujawniamy miejsca prowadzenia działań. Sprawdzenia [trzeźwości żołnierza — przyp. red.] dokonano przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków służbowych, podczas rutynowej działalności profilaktycznej. Kontrola miała miejsce na terenie placówki SG — oświadczyła rzecznik Wielkopolskiej Brygady OT ppor. Anna Jasińska portalowi o2.pl.

Śledczy z prokuratury rejonowej potwierdzają, że wyznaczony do służby żołnierz 12. WBOT „wprawił się w stan nietrzeźwości” w Terespolu.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

  1. Wpadka z żołnierzem, który ucieka do Łukaszenki potwierdza tylko o tym jak beznadziejny jest ten minister i jego resort. Teraz białoruska propaganda będzie miała używanie. Żołnierz odchodził z wojska ale nie powinien być wysłany na granicę…bla bla Jak można być takim amatorem?

  2. Wpadka z żołnierzem, który ucieka do Łukaszenki potwierdza tylko o tym jak beznadziejny jest ten minister i jego resort. Teraz białoruska propaganda będzie miała używanie. Żołnierz odchodził z wojska ale nie powinien być wysłany na granicę…bla bla Jak można być takim amatorem?

  3. Czyli na razie wychodzi na to, że albo w Polsce jest tak przecudownie, że wojsko nam spierdala do Łukaszenki, albo Białoruś go kupiła i to oznacza, że po polskiej stronie granicy na luzaku chodził sobie wywiad Białorusi z propozycjami finansowymi

    Jaki to kurwa będzie skandal XD

Komentowanie jest wyłączone.