Zgrzyt na antenie. Czarzasty nie wytrzymał na słowa wiceministra PiS. “Takiej bzdury dawno nie słyszałem”

W porannej debacie politycznej “7. Dzień Tygodnia” w Radiu ZET dyskutowano między innymi o szczepieniach. Na sugestię prowadzącego program Andrzeja Stankiewicza, że jest rozbieżność między tym, co mówi minister zdrowia Adam Niedzielski a deklaracjami ministra edukacji Przemysława Czarnka, wiceminister w MSWiA Błażej Poboży stwierdził, że jest tak, dlatego że w PiS, w przeciwieństwie do innych partii, “miłowana jest wolność”. Na te słowa ostro zareagował obecny w studiu szef Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. – Takiej bzdury dawno nie słyszałem – skwitował krótko.

Politycy dyskutowali o obowiązkowych szczepieniach dla konkretnych grup zawodowych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w mijającym tygodniu, że od 1 marca rząd będzie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia na COVID-19 dla nauczycieli, medyków i służb mundurowych.

– Nie jestem entuzjastą przymusowych szczepień, a już w ogóle nie jestem entuzjastą, żeby przymuszać tylko niektóre grupy i zawody do szczepień – komentował te słowa w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – Nie ma mowy, aby nauczyciele tracili pracę w szkole, bo nas nie stać na problemy kadrowe w szkołach – dodawał szef MEiN.

O ten dwugłos w rządzie był pytany dzisiaj w Radiu ZET wiceminister służb wewnętrznych Błażej Poboży. Według polityka PiS jest to dowód na to, że partia rządząca kocha wolność. – Prawo i Sprawiedliwość, dziwię się, że akurat inne formacje odchodzą od tego, ma w swoim genotypie umiłowanie wolności – powiedział.

Na te słowa natychmiast zareagował siedzący obok szef Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. – Ubawił mnie pan tym umiłowaniem wolności. W imieniu kobiet polskich dziękuję panu za umiłowanie wolności, które PiS prezentuje. Takiej bzdury dawno nie słyszałem – skwitował ostro.

Lewica jako jedyna siła w Sejmie zgłosiła projekt o obowiązkowych szczepieniach na COVID-19. Czarzasty odpowiadał na zarzuty o to, że leży to w kompetencjach ministra.

– Na 100 osób, które umierają, 94 są niezaszczepione. Jeżeli chodzi o hospitalizacje 95 proc. osób jest niezaszczepionych – wyliczał Czarzasty. – My wiemy, że to jest w kompetencji ministra. Tylko niech to minister zrobi. Ja nie mam wpływu na ministra, żeby to zrobił. Ja mam wpływ na to, i Lewica i inni parlamentarzyści, żeby przedstawić taki projekt – dodał.

FAKT.PL

Więcej postów