Jarosław Kaczyński został zapytany o to, czy „rząd trzyma się na Łukaszu Mejzie”. Prezes PiS odpowiedział krótko!

Jarosław Kaczyński został zapytany o to, czy uważa, że rząd Zjednoczonej Prawicy trzyma się wiceministrze sportu Łukaszu Mejzie. Ta odpowiedź nie usatysfakcjonuje polityka. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział „nie sądzę”.

8 grudnia  Jarosław Kaczyński  zapytany w Sejmie przez reportera TVN24,  czy widział konferencję posła i wiceministra sportu Łukasza Mejzy odparł, że nie . Prezes Prawa i Sprawiedliwości pytany natomiast,  czy rząd Zjednoczonej Prawicy opiera się na pośle Łukaszu Mejzie odpowiedział: „nie sądzę”.

Pod koniec listopada Wirtualna Polska podała, że  Łukasz Mejza założył w przeszłości firmę medyczną , która  miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych na raka ,  Alzheimera czy Parkinsona . Jak twierdzi portal, Mejza  miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów , w tym  dzieci ,  o skuteczności  stosowanych przez firmę metod, które jednak zarówno w Polsce, jak i na całym świecie  uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne . Według portalu  interes Łukasza Mejzy nie wypalił , za to  pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

W środę Łukasz Mejza zorganizował konferencję prasową, podczas której  przekonywał, że cała sprawa jest wymierzonym w niego atakiem , którego prawdziwym  celem jest obalenie rządu.

Podczas środowej konferencji prasowej  Łukasz Mejza  zapowiedział, że  będzie bronił swojego dobrego imienia na drodze prawnej . Poinformował też, że  ma już gotowe kilkadziesiąt wniosków o zaprzestanie naruszania jego dobrego imienia oraz o sprostowania .

Mamy do czynienia przez ostatnie dni z największym atakiem politycznym po 1989 roku, atakiem na Zjednoczoną Prawicę i atakiem na większość rządową. Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej”

– oceniał Łukasz Mejza.

Łukasz Mejza  zasiada w Sejmie od marca tego roku , kiedy objął  mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak . Po wejściu do Sejmu Mejza n ie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu  jest  od października.  Objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!