Donald Tusk wzruszył internautów. Nic dziwnego, tylko spójrzcie na to zdjęcie!

Donald Tusk rozczulił internautów zdjęciem umieszczonym na Instagramie. Były premier wybrał się wraz ze swoją wnuczką do Łazienek Królewskich. “Biała Dama z Sopotu” – napisał przewodniczący Platformy Obywatelskiej o swojej wnuczce.

Mimo natłoku politycznych obowiązków, Donald Tusk znajduje czas dla rodziny. Najlepszym tego przykładem może być zdjęcie, jakie były szef Rady Europejskiej umieścił dzisiaj w mediach społecznościowych.

Na profilu Tuska, obserwowanym przez 233 tys. internautów, pojawiło się w sobotę zdjęcie, na którym widzimy polityka w towarzystwie wnuczki Lilianny.

“Biała Dama z Sopotu zawitała w warszawskich Łazienkach i zmieniła szary listopadowy poranek w chwilę radości i szczęścia. Taką ma moc ta mała istotka. Dostrzegli to także stali bywalcy” – napisał dumny dziadek.

Warto wspomnieć, że córka lidera PO, Katarzyna Tusk mieszka na co dzień wraz z mężem i dwiema córkami w Sopocie, a Donald Tusk w związku ze swoimi licznymi obowiązkami zawodowymi, większość czasu musi spędzać w Warszawie.

To nie pierwsze tego typu zdjęcie byłego premiera z wnuczką. We wrześniu na swoim profilu Tusk zamieścił zdjęcie z młodszą z wnuczek, urodzoną w 2021 r.

Nie minęło wiele czasu od zamieszczenia zdjęcia na Instagramie z wnuczką, a Donald Tusk zajęty już był polityką. W sobotę lider PO pojawił się na konwencji Komitetu Obrony Demokracji i nie szczędził rządzącym ostrych słów krytyki. Władzy obrywało się głównie w związku z czwartą falą pandemii.

– W czasie pandemii, narastającego lęku i drożyzny, mamy władzę skupioną w ręku jednego człowieka; Polską rządzi tchórz w czasach, kiedy trzeba ludzi odważnych i partia zajęta wyłącznie własnymi interesami, gdy trzeba ludzi bezinteresownych – powiedział w sobotę lider PO Donald Tusk.

Były premier przypominał na konwencji “6 lat KOD” czasy PRL i podkreślał, że “wtedy, przez najciemniejsze lata naszej historii zawsze mógł spotkać ludzi bezinteresownych, odważnych, szlachetnych”. Stwierdził, że tacy ludzie są największą siłą polskiego narodu, ocenił, że te cechy mają też działacze KOD.

– Wasza odwaga i bezinteresowność są szczególnie ważne właśnie wtedy, gdy po drugiej stronie jest władza, która jest tchórzliwa i interesowna. My dzisiaj stoimy przed wyzwaniami nawet większymi jeszcze od tych, które stały się powodem waszej aktywności, waszego działania. Bo nie tylko zagrożona jest konstytucja, ład prawny, niezależność mediów, ale przez tchórzostwo i interesowność tej władzy zagrożone jest coraz częściej ludzkie życie – mówił lider PO.

Były szef Rady Europejskiej skoncentrował się także na krytyce Jarosława Kaczyńskiego. – Mamy władzę skupioną w ręku jednego człowieka, który nie pierwszy raz – ale dzisiaj jest to szczególnie dotkliwe dla nas wszystkich – okazuje się być tchórzem, zdezerterował, bo nie stać go na podjęcie jakiejkolwiek decyzji w interesie swoich obywateli, w interesie swojej ojczyzny wtedy, gdy sytuacja jest tak poważna, tak dramatyczna jak dzisiaj i jak będzie jutro – stwierdził były premier.

FAKT.PL

Więcej postów