Lemaprt oblała czerwoną farbą wejście do siedziby PiS. Wtedy do akcji wkroczyła sprzątaczka

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart oblała czerwoną farbą wejście do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej Warszawie. Towarzyszący jej aktywiści, przynieśli również „zakrwawione” kukły w białych sukienkach. Kiedy Lempart wygłaszała na schodach przed wejściem do biura PiS swoją mowę, dostała srogą burę od… sprzątaczki! – Niech to Pani teraz umyje! – słyszymy na nagraniu.

W piątek działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przeprowadziły w Warszawie „akcję ostrzegawczą”. Chodzi o zapowiedź protestów przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji, które mają się odbyć 1 grudnia w Polsce. W tym samym czasie Sejm ma się zająć projektem ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii oraz projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji.

Aktywiści pojawili się przed wejściem do siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej. Marta Lempart na znak protestu oblała czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz trotuar przed wejściem do budynku. Liderka Strajku Kobiet nie zauważyła jednak stojącej na dole schodów pani sprzątającej, która ostro zareagowała na dewastację wejścia do biura partii.

– Co tu zrobione jest?! Kto to zrobił?! – krzyczała sprzątaczka. – Ja k***a sprzątam tutaj – powiedziała oburzona.

– Ja to zrobiłam — odparła Lempart.

– To niech pani to umyje teraz. (…) Jak pani myśli, za co mi płacą? Po to zarabiam, żebym za kogoś sprzątała? – pytała oburzona kobieta, po czym weszła do środka. Niewzruszona aktywistka, dalej kontynuowała swój wywód, informując o zbliżającym si posiedzeniu Sejmu, na którym będzie dyskutowany projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji.

Jeszcze wcześniej przedstawiciele Strajku Kobiet pojawili się przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Przynieśli ze sobą ludzkich rozmiarów „zakrwawioną” kukłę w białej sukience i dykty z hasłami „Zakaz aborcji zabija” i „Zróbta se rejestr plemników”. Następnie Marta Lempart również rozlała czerwoną farbę. – Tego właśnie sobie życzą posłowie PiS-u, Konfederacji, pan Wróblewski, Ordo Iuris, polski Kościół i inny fundamentaliści. Żeby było jak najwięcej krwi – powiedziała Lempart i zaapelowała o udział w protestach.

Zobacz też:

Marta Lempart.

Aktywistka oblała wejście do siedziby PiS.

Lempart zwróciła uwagę na strajki, które odbędą się 1 grudnia.

Farba polała się również przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!