Smog atakuje Śląsk. Normy przekroczone nawet o 700 procent w Rybniku, Czechowicach, Pszczynie, Gliwicach

Smog na Śląsku atakuje. W czwartek czujniki zanieczyszczenia powietrza rozmieszczona na stacjach pomiarowych na całym Śląsku znów mocno poszybowały w górę. Fatalną jakość powietrza mamy tradycyjnie w okolicy Rybnika, Raciborza, Rydułtów, ale także w rejonie Pszczyny, Gliwic i w powiecie cieszyńskim.

Smog na Śląsku

Boli głowa, jesteś ospały? Nic dziwnego, jakość powietrza w Śląskiem znów jest fatalna. W rejonie Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia czy w powiecie cieszyńskim jakość powietrza określana jest jako „bardzo zła”, a dopuszczalne normy przekroczone są o kilkaset procent.

I tak na jednej ze stacji pomiarowych w Rybniku zawartość pyłu PM 10 o 361 procent przekracza dopuszczalne normy. Jeszcze gorzej jest w przypadku pyłu PM 2,5, gdzie norma przekroczona jest o ponad 550 procent. Równie źle jest w powiecie wodzisławskim, gliwickim, cieszyńskim. W tym ostatnim powiecie normy pyłu PM 2,5 przekroczone są o ponad 750 procent.

Ostrzeżenie przed smogiem

Kto nie musi wychodzić z domu, niech lepiej w nim dziś zostanie. To nie jest dobry czas na spacery z dzieckiem, czy wyjścia na targ. Przypomnijmy – skutki smogu – najbardziej odczuwają najmłodsi i najstarsi mieszkańcy regionu, oraz osoby chorujące na choroby przewlekłe -np. astmę.

DZIENNIKZACHODNI.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów