Polska nie jest przygotowana na kolejną falę pandemii. Wyniki sondażu

Obostrzenia powinny zostać wprowadzone, ale tylko dla tych, którzy nie są zaszczepieni – uważa najwięcej osób przebadanych przez pracownię United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Respondenci tego samego badania odpowiedzieli również na pytanie, kiedym, ich zdaniem, zakończy się pandemia COVID-19. Odpowiedzi nie napawają optymizmem.

Na pytanie: „czy pana/pani zdaniem państwo jest dobrze przygotowane na jesienną falę pandemii?” „zdecydowanie tak” odpowiedziało 3,4 proc., a „raczej tak” 39,4 proc, „raczej nie” odpowiedziało 19,3 proc., a „zdecydowanie nie” 30,8 proc. ankietowanych. Tylko 7,1 proc. badanych nie miało na ten temat żadnego zdania.

Pracownia United Surveys zapytała grupę Polaków również, co w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem powinien zrobić polski rząd. Za wprowadzeniem obostrzenia dla wszystkich opowiedziało się 15,4 proc. badanych. Z kolei 39,7 proc. uważa, że obostrzenia powinny zostać wprowadzone, ale tylko dla osób niezaszczepionych. 17 proc. uważa, że dobrym pomysłem jest obowiązek szczepień przeciwko COVID-19. Zaś 24,5 proc. opowiedziało się za wprowadzeniem częściowej odpłatności dla osób, które się nie zaszczepiły.

Badający zostali zapytani również, kiedy skończy się pandemia. I tutaj odpowiedzi nie napawają optymizmem. 0,1 proc. powiedziało, że w przyszłym miesiącu, 6,8 proc., że za pół roku, 7,3 proc., że w przyszłym roku. Jednak 29,6 proc. powiedziało, że za więcej niż rok, natomiast 23,4 proc. odpowiedziało, że nigdy.Na to pytanie nie potrafiło odpowiedzieć aż 32,7 proc, ankietowanych.

Sondaż United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 18-19 listopada 2021 r. metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*