Kaczyński przyznał, że „zakolegował” się z Pawłem Kukizem

– Równie dobrze mogliby ogłosić, że chcę przyłączyć Polskę do któregoś z sąsiadów, straszyć taką bzdurą Polaków i organizować pod tymi hasłami demonstracje – mówił  prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Opozycja, wysuwając zarzut polexitu, chce wykreować jakiś punkt, który pozwoli skupić pod ich przewodnictwem energię przeciw nam – dodał.

– Cały ten polexit to całkowita bzdura, równie dobrze mogliby ogłosić, że chcę przyłączyć Polskę do któregoś z sąsiadów, straszyć taką bzdurą Polaków i organizować pod tymi hasłami demonstrację – zapewnił.

Jarosław Kaczyński o przedterminowych wyborach

Kaczyński podkreślił, że przedterminowe wybory nie są rozważane. – Bardzo się staramy, by była stabilna większość, i jak pokazują ostatnie głosowania, nie jest pod tym względem najgorzej. Nie ma żadnego planu wyborów na wiosnę, żadnych planów wytworzenia którejś z sytuacji opisywanych w konstytucji jako prowadzących do wyborów – dodał.

Szef PiS był też pytany o ostatnie napięcia wokół Polski: kryzys graniczny, spór z UE czy żądania zamknięcia kopalni w Turowie. – Bez wątpienia jest to test, bardzo poważne wyzwanie, któremu jednak staramy się sprostać. A czy to jest zorkiestrowane? Wiele wskazuje na to, że to jest ze sobą połączone, choć pewności nie ma – ocenił Kaczyński.

Prezes PiS o wpływach rosyjskich

Pytany o dalsze relacje z Brukselą, Kaczyński ocenił, że jest to kwestia pewnego układu sił w Unii, który może się zmieniać wraz ze zmianami politycznymi w poszczególnych krajach UE.

– Nie mówię, że to proces szybki i pewny, ale widać, że prawdopodobny, możliwy we Włoszech, Hiszpanii, może we Francji. Rozważając te wszystkie ataki na Polskę, nie możemy też pominąć jeszcze jednego elementu – wpływów rosyjskich w Europie. Już carska Rosja świadomie wchodziła z dużymi pieniędzmi w elity zachodnie, a potem to samo robiły sowiety, podobnie dzieje się dzisiaj – powiedział.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

onet.pl

Więcej postów