Szef MON zapowiedział nagrody dla żołnierzy strzegących polsko-białoruskiej granicy

Żołnierze znajdujący się na granicy polsko-białoruskiej zostaną docenieni przez ministra obrony narodowej. Mariusz Błaszczak zapowiedział dodatkowe nagrody dla wojskowych, którzy znaleźli się w Usnarzu Górnym. Jednocześnie informował, że w ciągu najbliższych dni wzrośnie liczba żołnierzy na granicy.

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów; osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Migranci koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać na Białoruś. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby.

Błaszczak informację o nagrodach dla żołnierzy przekazał na Twitterze. „Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu” – napisał. „Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji” – podkreślił szef MON.

Polska oraz wszystkie kraje bałtyckie – Litwa, Łotwa, Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy państw: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii stwierdzili, że bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.

W poniedziałek po południu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

onet.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!