Partnerka Daniela Obajtka ma nową pracę. W spółce należącej do Orlenu

DanielaObajtka
Fot. Artur Barbarowski/East News, Karpacz, 09.09.2020. Forum Ekonomiczne 2020. N/z: prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

Paulina Sala, z którą Daniel Obajtek kupił luksusowy apartament i która zasiada w kilku radach nadzorczych spółek skarbu państwa, została prokurentem w Enerdze Operator, spółce należącej do grupy Orlen. Ma też mieć tam wicedyrektorski stołek – pisze „Gazeta Wyborcza”.

O partnerce prezesa Orlenu zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszło, że jesienią 2018 r. wraz z Danielem Obajtkiem kupili 200-metrowe mieszkanie na prestiżowym osiedlu Awangarda na warszawskim Bemowie.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że od przejęcia przez Prawo i Sprawiedliwość rządów Sala pnie się po szczeblach kariery w rządowych spółkach. Jak czytamy, od 22 lipca 2016 r. do 2 sierpnia 2019 r. była członkiem rady nadzorczej PKP Cargo Terminale, a 2 sierpnia 2016 r. została też wpisana do rady nadzorczej PKP Cargo Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica Sp. z o.o.

„Od 25 września 2017 r. do 18 stycznia 2021 r. zasiadała w radzie nadzorczej RCEkoenergii, spółki z Czechowic-Dziedzic należącej do Grupy Lotos. Od 27 października 2016 r. do chwili obecnej Sala jest również członkiem rady nadzorczej bieruńskiej firmy NitroERG. To największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych, należący do KGHM. Już po kupnie wraz z Obajtkiem apartamentu, bo 30 kwietnia 2020 r., Sala weszła do rady nadzorczej Lotos Oil”

Partnerka Daniela Obajtka ma nową pracę

„Wyborcza” ustaliła, że ostatnio Sala pojawiła się w kolejnej spółce skarbu państwa – Enerdze Operator, dystrybutorze prądu w północnej i środkowej części Polski. Pełni tam funkcję wicedyrektora, a także prokurenta. „Prokurent to stały pełnomocnik, ma umocowanie do wykonywania szeregu czynności sądowych i pozasądowych w związku z prowadzonym przedsiębiorstwem” – wyjaśnia dziennik.

Energa Operator przekonuje, że partnerka Daniela Obajtka posiada niezbędne kwalifikacje do pracy na swoim stanowisku, a jej zatrudnienie nie było przejawem nepotyzmu.

businessinsider.com.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!