Marcin Ociepa odchodzi z MON

Marcin Ociepa odchodzi z MON

Wiceminister obrony Marcin Ociepa zdecydował o podaniu się do dymisji z funkcji sekretarza stanu w MON. Marcin Ociepa należy do Porozumienia Jarosława Gowina.

Dymisja Marcina Ociepy związana jest zapewne z tym, że wcześniej premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu Jarosława Gowina, lidera Porozumienia, ze stanowisk wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Marcin Ociepa jest bliskim współpracownikiem Jarosława Gowina. Po decyzji o jego dymisji zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy, tworzonej wcześniej wraz z PiS i Solidarną Polską, oraz utworzeniu koła parlamentarnego.

Marcin Ociepa sprawował stanowisko sekretarza stanu w MON od grudnia 2019 roku, wcześniej był wiceministrem w resorcie rozwoju. W resorcie obrony odpowiadał między innymi za działania związane z koordynacją prac badawczo-rozwojowych i offsetu, podlegał mu także powołany niedawno Departament Innowacji. Wiceminister Ociepa był zaangażowany m.in. w działania na rzecz budowy narodowego systemu rozpoznania satelitarnego dla Polski.

Marcin Ociepa jest politologiem. Posiada Dyplom MBA, a także Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry. Jest posłem od 2019 roku, wcześniej zajmował stanowiska w strukturach samorządu terytorialnego – w latach 2018-2019 był radnym sejmiku województwa opolskiego, w latach 2014-2018 przewodniczącym rady miasta Opola. W latach 2015-2018 był członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!