Polki z medalem, a Andrzej Duda milczy. „Uznał, że im nie trzeba?”

Polki z medalem, a Andrzej Duda milczy. "Uznał, że im nie trzeba?"

Polska czwórka wioślarek zdobyła dla Polski pierwszy medal olimpijski podczas igrzysk w Tokio 2020. W mediach społecznościowych na sukces nie zareagował Andrzej Duda. Uwagę na to zwrócił dziennikarz Tomasz Lis.

W środę polskie wioślarki zdobyły pierwszy medal olimpijski podczas igrzysk, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny krążek igrzysk olimpijskich w wioślarstwie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet.

Po tym sukcesie w kierunku Polek spłynęło wiele gratulacji. Zarówno od kibiców, celebrytów, innych sportowców, jak i polityków. Zwykle w sytuacji, gdy Polacy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, głos zabiera Andrzej Duda. Teraz próżno szukać jego wpisu w sieci.

Na sytuację uwagę zwrócił dziennikarz Tomasz Lis, który dodał na Twitterze wymowny wpis. „Czy szanowny pan Duda już pogratulował dziewczynom, które zdobyły srebro czy uznał, ze im nie trzeba?” – napisał Lis.

Duda był w Tokio na ceremonii otwarcia i oglądał na żywo zmagania Polaków m.in. w tenisie, siatkówce i koszykówce 3×3. Szczęścia Biało-Czerwonym nie przyniósł, ci przegrali mecze, które obserwował prezydent.

W ostatnich dniach Duda przebywa na urlopie i nie jest aktywny w mediach społecznościowych. I właśnie to może być powodem braku reakcji. Internauci pod wpisem Lisa sugerują jednak, że brak jakiegokolwiek wpisu dotyczącego wywalczenia medalu przez Polki może być spowodowany tym, że Zillmann otwarcie mówi o swej orientacji seksualnej.

wp.pl

Więcej postów

16 Komentarze

  1. W obecnej chwili na miejscu naszych sreberek nie przyjął bym żadnych gratulacji a nawet zaproszenia do pałacu od tego tępego debilnego prezydenciny Olać frajera

Komentowanie jest wyłączone.