Wpadka Andrzeja Dudy w Japonii. “Chciał dobrze, wyszło jak zawsze”

Wpadka Andrzeja Dudy w Japonii. “Chciał dobrze, wyszło jak zawsze”

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Japonii. Uwagę mediów społecznościowych przykuła wypowiedź głowy państwa w kontekście relacji polsko-japońskich. “Współpraca z lat wojny jest przykładem braterstwa naszych państw” – wygłosił dumnie prezydent. Dziennikarze wskazują jednak, że nasze relacje nie były tak słodkie, jak wskazuje na to Duda.

“Prezydent przypomniał, że uchodźcy przybywali przez Władywostok z fikcyjnymi holenderskimi wizami docelowymi i japońskimi wizami tranzytowymi, które wystawiał ówczesny japoński konsul w Kownie, Chiune Sugihara” – donosi portal TVP Info.

– Tamta współpraca jest przykładem polsko–japońskiego braterstwa w niesieniu pomocy potrzebującym oraz symbolem budowania przyjaźni pomiędzy naszymi narodami – stwierdził Duda.

Na wypowiedź polskiego prezydenta odpowiedział na Twitterze wicenaczelny “Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński.

Czy dr Andrzej Duda jest świadomy faktu, że braterska Japonia podczas wojny była sojusznikiem Hitlera, a na podbitych terenach dopuszczała się niewyobrażalnych zbrodni? – napisał


 

gazetaplus.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

20 Komentarze

  1. Dziękuję Bogu że ten burak nie jest moim prezydentem , chociaż wstydzę się za niego jak duża część Polaków . A koledzy pisowcy napewno mówią ,nie martw się Andrzejku , nic się nie stało .

  2. Ucz się Andrzej ucz bo nauka to potęgi klucz, jednak w tym przypatku efektów brak.Ośmiesza Polaków i kraj to się w głowie nie mieści co on wygaduje

  3. Większym debilem już nie można być. To jest po prostu dno, niżej juz nie można upaść. Nie dość że jest debilem to jeszcze kretyn em, idiota, kanalia, menda pisowska.

Komentowanie jest wyłączone.