Sondaż partyjny: PiS umacnia się na prowadzeniu, KO zalicza duży skok notowań

Liderem nadal pozostaje PiS, które może liczyć na nieco ponad 35 proc. głosów. Jak jednak wynika z sondażu pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski, KO zalicza duży skok notowań i wyprzedza Polskę 2050 Szymona Hołowni. Poza PiS i KO reszta partii zalicza spadki swoich notowań.

PiS popiera 35,2 proc. badanych. Partia Jarosława Kaczyńskiego umacnia się na prowadzeniu, gdyż względem badania z czerwca zaliczyła wzrost o jeden punkt procentowy. Wynik ten nie dałby PiS samodzielnej większości w Sejmie.

Za plecami PiS doszło do zmiany. Na drugim miejscu tym razem znalazła się Koalicja Obywatelska, którą popiera 21,3 proc. Jest to wynik aż o 6,6 pkt proc. większy niż w ubiegłym miesiącu. Obecny wynik jest najlepszym wynikiem KO w badaniach United Surveys od listopada 2020 r.

Na trzecie miejsce spadła Polska 2050 Szymona Hołowni. W lipcu poparcie dla tej partii spadło o 2,5 pkt proc. i wynosi 16,5 proc.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Lewica – 7,8 proc. (-2,6 pkt proc.), Konfederacja – 5,6 proc. (-1,5 pkt. proc.) oraz PSL-Koalicja Polska – 5,1 proc. (-0,2 pkt. proc.).

8,5 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos.

Do urn wyborczych poszłoby 50,2 proc. uprawnionych.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 5-7 lipca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

FAKT.PL