DRAMAT Jarosława Gowina! Najbliżsi go zostawili. Strasznie to przykre

DRAMAT Jarosława Gowina

Jarosław Gowin znalazł się w bardzo niekomfortowej sytuacji. Wicepremier, który ciągle ma wielkie ambicje polityczne i jest liderem jednej z partii tworzącej Zjednoczoną Prawicę, właśnie otrzymał bardzo mocny cios. Najbliżsi go zostawili. Chodzi o dwóch bardzo ważnych polityków, którzy byli filarami Porozumienia Jarosława Gowina – Roberta Anackiego i Wojciecha Maksymowicza. To musi być strasznie przykre dla wicepremiera. W końcu odchodzą nie jacyś anonimowi działacze, tylko wiceprezes partii i jej poseł.

Jarosław Gowin musi być bardzo zawiedziony. W końcu na Roberta Anackiego i Wojciecha Maksymowicza zawsze bardzo mocno stawiał. Ci jednak postanowili pójść swoją drogą, już bez wicepremiera u boku. Najpierw, w środę wieczorem, informację o tym, że Maksymowicz opuszcza Porozumienie podał TVN24. Później przyszło kolejne uderzenie. – Zatem i ja dołączam. Chciałem podziękować Prezesowi Jarosławowi Gowinowi oraz wszystkim przyjaciołom za współpracę i życzyć powodzenia w walce o wolność w wymiarze osobistym i gospodarczym. Przede mną ogromne wyzwania w wymiarze osobistym – zdrowia, a także biznesowe – poinformował na Twitterze Robert Anacki. Dla Jarosława Gowina to musi być prawdziwy dramat. Przypomnijmy bowiem, że nie dawno wszedł w wielki konflikt z Adamem Bielanem, który także był jednym z mózgów Porozumienia. W rozmowie z Kamilą Biedrzycką w “Expressie Biedrzyckiej” dawny kompan Jarosława Gowina nie zostawił na nim suchej nitki.

Czy Jarosław Gowin pożegna się z funkcją rządową? Zdaniem Adama Bielana jest to bardzo możliwe. – Stracił kolejnych dwóch posłów w klubie, a uzyskał funkcję wicepremiera i ministra gospodarki, mając 18 posłów. Dzisiaj ma ledwie połowę tego stanu, więc jeśli straci tych szabel jeszcze kilka, to pewnie straci też stanowisko – przekonywał.

SE.PL

Więcej postów