Zełenski: Ukraina jest sercem Europy, broni jej wschodniej granicy i będzie należeć do UE

Według Wołodymyra Zełenskiego, Ukraina jest „centrum i sercem Europy”, a udowadnia to m.in. „broniąc wschodniej granicy” kontynentu. Jest też przekonany, że Ukraina będzie należeć do Unii Europejskiej.

W sobotę na Ukrainie obchodzony jest Dzień Europy. Z tej okazji ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zamieścił okolicznościowy wpis na Twitterze.

„Ukraina to Europa. Jesteśmy Europejczykami, centrum i sercem Europy geografią, duchem, wartościami i aspiracjami. Udowodniliśmy to na Majdanie i udowadniamy to każdego dnia zmieniając nasze państwo, budując niepodległość i naszą przyszłość, broniąc wschodniej granicy Europy” – napisał Zełenski.

PRZECZYTAJ:  Jedna czwarta Ukraińców nie uważa się za Europejczyków [SONDAŻ]  

„Ukraina zdecydowanie będzie w Unii Europejskiej” – zaznaczył prezydent Ukrainy.

🇺🇦 is Europe. We’re Europeans, the center

Więcej postów

1 Komentarz

 1. ZAMIAST SANKCJI – POLSKIE PIENIĄDZE
  Pieniądze polskiego podatnika na konta neonazistów i gloryfikatorów OUN-UPA wpływają albo wprost, albo przez pośrednika. Ukraina rękami swojej KOMISJI międzyresortowej ds ekshumacji wprowadziła SANKCJE przeciwko Polsce – zakaz ekshumacji szczątków ofiar OUN-UPA, co jest równoznaczne z zakazem pogrzebów o charakterze religijnym. W rewanżu Polska, z konta polskiego IPN, zamiast kontr-sankcji, przelała pieniądze na konto Andrija Kohuta, członka ww. KOMISJI (skan nr 1 z deklaracji majątkowej Kohuta).
  Kohut otrzymał także pieniądze od Związku Ukraińców w Polsce, finansowanego z polskiego budżetu (skan nr 2 z deklaracji majątkowej Kohuta).
  UKRAIŃSKI NEONAZISTA POBIŁ CZARNOSKÓREGO BRYTYJCZYKA – ZAGRA GŁÓWNĄ ROLĘ W FILMIE SFINANSOWANYM (MILION ZŁOTYCH) PRZEZ POLSKĘ
  Jak poinformował ukraiński bloger Anatolij Szarij w wywiadzie dla czeskiej gazety „Haló”, w filmie Olega Sencowa sfinansowanym w połowie przez Ukrainę i w połowie przez Polskę (MILION ZŁOTYCH), „aktorem” pierwszego planu jest ukraiński neonazista (fotografia), który publicznie, w świetle kamer, pobił czarnoskórego kibica brytyjskiego klubu Chelsea.
  Ponadto Oleg Sencow, świętujący dni urodzin Stepana Bandery rocznice powstania ludobójczej UPA, otrzymał bardzo wiele różnych polskich nagród…
  PEŁNY TEKST WYWIADU W TŁUMACZENIU NA JĘZYK POLSKI
  GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM „FAKE NEWSÓW” SĄ MEDIA „GŁÓWNEGO NURTU”
  Głównym źródłem fałszywych informacji jest mainstream
  PYTANIE: W 2014 roku na Ukrainie doszło do szeregu wydarzeń, które często znajdowały się w centrum uwagi w wielu krajach Europy. Jednak interpretacja tych wydarzeń w mediach głównego nurtu często nie odpowiadała rzeczywistości. Wzbudziło to nieufność obywateli Ukrainy do zwykłych mediów i ogromne zainteresowanie tzw. niesystemowymi źródłami informacji. Czy to także Ciebie dotyczy?
  ODPOWIEDŹ: Tak, dziś mainstream etykietuje tego rodzaju media jako „fake news”, albo „kłamliwe lub fałszywe wiadomości”, jednak to media głównego nurtu są dziś głównym źródłem kłamliwych i fałszywych informacji. Jestem ukraińskim dziennikarzem, który ze względu na swoją działalność zawodową już w 2012 roku musiał ubiegać się o azyl polityczny w Europie. Swój pierwszy videoblog opublikowałem 2.05.2014 roku. Dziś moje konto na YouTube ma ponad 2,4 miliona obserwujących.

Komentowanie jest wyłączone.