Komorowski powraca. Były prezydent stworzy nową konserwatywną formację

Komorowski powraca

Były prezydent Bronisław Komorowski szykuje się do powrotu do polityki. Czy w Polsce jest miejsce na kolejną konserwatywną formację?

Bronisław Komorowski najwyraźniej nudzi się na politycznej emeryturze. Wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL Piotr Zgorzelski wyznał, że otrzymał od byłego prezydenta zaproszenie do wspólnego projektu.

Już wcześniej powrót Komorowskiego do polityki wieszczył sympatyzujący z PiS tabloid „Super Express”. Do zainicjowania nowej, konserwatywnej formacji ma dość jeszcze w dniu Święta Flagi RP.

Wstępem ma być złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Kto ma zasilić formację Komorowskiego?

Według „Super Expressu” to konserwatywne skrzydło PO oraz politycy PSL. Nowy polityczny twór ma mieć charakter chadecki.

Na antenie Polsat News wicemarszałek Zgorzelski stwierdził, iż owszem dostał zaproszenie na wydarzenie w Warszawie. „Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza” – powiedział w Polsat News.

Zgorzelski dodał, że w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o „wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej”. „Będziemy (w tym gronie – red.) rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji” – wyjaśnił polityk PSL.

„Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce” – dodał.

ŹRÓDŁO: POLSAT NEWS / NCZAS.COM

Więcej postów