Duda wygrał dzięki psychotargetowaniu? I to za publiczne pieniądze?!

Duda wygrał dzięki psychotargetowaniu

Coraz więcej wiadomo o kulisach zwycięstwa w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. Jego sztab sięgał po wszelkie dostępne środki, nie licząc się przy tym z pieniędzmi. Tym bardziej że płacono z publicznych środków.

– Gdy w innych krajach publiczne środki wydawano na badania nad szczepionką na COVID-19 i inwestycje w służbę zdrowia, w Polsce, jak donoszą niezależne media, z publicznych pieniędzy wspierano badania nad psychomanipulacją wyborców. To wymaga wyjaśnienia – pisze o najnowszych doniesieniach mediów na ten temat Rafał Trzaskowski.

By zapewnić zwycięstwo swojego pryncypała, doradcy Dudy wynajęli w tym celu agencję marketingową hyperCREW. To właśnie przeprowadzona przez nią kampania zapewniła Dudzie reelekcję. Została ona oparta na „precyzyjnych komunikatach targetowanych do grup docelowych”.

– Sztab Andrzeja Dudy przeprowadził w tej kampanii operację internetowego mikrotargetowania na niespotykaną dotąd w Polsce skalę. Połączenie analizy big data i mediów społecznościowych jak Facebook i platform video jak Youtube, pozwoliło na prowadzenie na tyle spersonalizowanej kampanii, jakby to była kampania lokalna – ocenił działania sztabowców Dudy Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.

Zobacz: Decyzja MSZ w sprawie dyplomatów: znowu rząd tańczy do czyjejś fajki

– Wyprodukowano kilkadziesiąt materiałów reklamowych dla każdego z powiatów, odnoszących się do konkretnych spraw z regionu, a nie kilka ogólnopolskich spotów – wyjaśniał z kolei w rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden z analityków, którzy analizowali kampanię obecnego prezydenta.

WIESCI24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*