Córka wiceministra Zyski dostała posadę w podległym mu funduszu

Córka wiceministra Zyski dostała posadę

Studentka politechniki Klaudia Zyska w Ministerstwie Klimatu i Środowiska zajmuje się pilotażowym projektem wartym 300 mln zł – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Klaudia Zyska jest córką byłego posła Kukiz’15 Ireneusza Zyski, który w maju 2016 r., razem z Kornelem Morawieckim, opuścił klub poselski Kukiz’15, współtworząc koło poselskie Wolni i Solidarni. Już 18 listopada 2016 r. Zyska zarejestrował, wspólnie z Kornelem Morawieckim i Małgorzatą Zwiercan, partię o tej samej nazwie. Kilka lat później opuścił WiS, przechodząc do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast już 27 listopada 2019 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu.

Jak informuje „GW”, właśnie w resorcie klimatu i środowiska Zyska rozpoczął niedawno promocję nowego pilotażowego programu „Nowa energia”, który miał niebawem ruszyć. I nagle zaczęło się w nim pojawiać nazwisko Klaudii Zyski, jego córki.

Kariera córki wiceministra

W grudniu 2020 r. Klaudia Zyska jako inspektor prowadziła szkolenie na temat finansowania dla przedsiębiorców w Wydziale Innowacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kilka miesięcy później, bo w marcu br. program „Nowa energia” ruszył, a Zyska została koordynatorką obszaru „Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru”.

Dziennikarze zapytali w NFOŚiGW, od kiedy Klaudia Zyska jest pracownicą funduszu, jakie ma doświadczenie zawodowe, jaki jest jej zakres obowiązków, jakie ma wykształcenie, czy dostała pracę, startując w konkursie. Oraz jaka jest jej rola przy programie i czy posiada „wykształcenie kierunkowe, które pozwala szkolić m.in. podmioty planujące inwestycje w obszarze technologii wodorowych, samorządy, przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni czy firmy inżynieryjno-doradcze”. Na razie nie uzyskali odpowiedzi.

Jak informuje dziennik, celem „Nowej energii” jest wspieranie realizacji nowoczesnych projektów skierowanych na energetykę bezemisyjną. Jego budżet to 300 mln zł.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*