USA zaniepokojone rosyjskimi działaniami na Ukrainie. Stanowisko Białego Domu

USA zaniepokojone

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała w czwartek, że Stany Zjednoczone są coraz bardziej zaniepokojone rosyjskimi oddziałami grupującymi się w pobliżu granicy z Ukrainą. Dodała, że Waszyngton omawia obecnie sytuację w tym regionie ze swoimi sojusznikami.

– Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 r. – powiedziała na konferencji prasowej Psaki. Dodała, że Stany Zjednoczone są „coraz bardziej zaniepokojone” ostatnimi działaniami Rosji na tym obszarze.

Rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że Stany Zjednoczone omawiają rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO.

Na początku kwietnia Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim, zapewniając go o „niezachwianym wsparciu” USA dla suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 r. weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*