Tylko w niedzielę wystawiono prawie 3,8 tys. mandatów za brak maseczki

mandatów za brak maseczki

Za brak maseczki pouczonych zostało 2 tys. 665 osób, przeciwko 442 osobom policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w czasie pandemii koronawirusa. W sumie od początku działań nałożono ponad 400 tys. mandatów – informuje policja.

Funkcjonariusze w sumie przeprowadzili 3,6 mln kontroli mających na celu sprawdzenie, czy przestrzegane są wprowadzone wszelkie nakazy, zakazy i ograniczenia związane z pandemią. Jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego nakazu policjanci od początku działań nałożyli ponad 406 tys. mandatów, skierowali ponad 58 tys. wniosków o ukaranie do sądu, a 257 tys. osób pouczyli.

Tylko w niedzielę, jak wspomnieliśmy, nałożyli 3 tys. 790 mandatów, skierowali 442 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 2 tys. 665 osób.

W niedzielę skontrolowali ponadto 2 tys. 15 środków transportu publicznego pod kątem limitu pasażerów i noszenia maseczek, a także 3 tys. 821 obiektów handlowych oraz 96 miejsc organizacji wesel i 74 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki. – Również tylko wczoraj funkcjonariusze skontrolowali 388 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 756 restauracje i 748 kluby fitness i siłownie – wskazał rzecznik KGP.

– Cały czas apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisje wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, a z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karani – podkreślił insp. Ciarka.

Policjanci ponadto od początku działań związanych z pandemią 63 mln razy kontrolowali osoby skierowane na kwarantannę, tylko w niedzielę – 425 tys. 65 osób. – Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierujemy ok. 20 tys. policjantów – podał rzecznik KGP. – Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego – dodał.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*