Kaczyński: będziemy musieli szybko rozwijać zdolności militarne, a „to, co mamy dzisiaj jest niewystarczające”

rozwijać zdolności militarne

Wicepremier Jarosław Kaczyński stwierdził, że Polska będzie musiała szybko rozwijać swoje zdolności obronne, bo świat staje się coraz bardziej niebezpieczny, a „to, co mamy dzisiaj jest niewystarczające”.

Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości był gościem na wirtualnym spotkaniu klubów „Gazety Polskiej”, które odbyło się na portalu społecznościowym Albicla.com, a nagranie z tego wydarzenia zostało wyemitowane w niedzielę w TV Republika. Jarosław Kaczyński mówił m.in. o planach związanych z przyspieszeniem rozwoju gospodarczego, jakie jego zdaniem powinno nastąpić po zakończeniu pandemii koronawirusa.

„Fundamentem bardzo wielu dziedzin, nie chcę twierdzić, że wszystkich, bo sfera duchowa jest też ogromnie ważna, może tak naprawdę, na dłuższą metę najważniejszą, ale podstawą tego wszystkiego, co nas na co dzień otacza, jest gospodarka i tę gospodarkę będziemy mieli szansę rozwijać naprawdę szybko” – ocenił prezes PiS. W tym kontekście nawiązał też do konieczności szybkiego rozwoju zdolności obronnych Polski. Zaznaczył też, że jest to związane z pogarszającą się sytuacją w zakresie bezpieczeństwa na świecie.

Wskazał, że „rozwój gospodarczy to także możliwości we wszystkich właściwie dziedzinach, w tym i tych, które też będziemy musieli szybko rozwijać, jak choćby nasze możliwości militarne”. Odnosząc się do sfery militarnej, powiedział, że „żyjemy w świecie coraz bardziej niebezpiecznym i to, co mamy dzisiaj jest niewystarczające”. Zdaniem Kaczyńskiego „przed nami czasy ciekawe, może nie zawsze bezpieczne, ale to nie nasza wina, to jest po prostu sytuacja obiektywna, ale też dająca ogromną szansę”.

Od października 2020 Jarosław Kaczyński jest wicepremierem i przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W skład Komitetu wchodzą także Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości oraz Minister Spraw Zagranicznych. Komitet jest organem pomocniczym Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów.

DEFENCE24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. G. z tego wam wyjdzie bo nie macie kasy.. chyba ze zrezygnujecie z socjalu.. co spowoduje gniew ludu, albo dociśniecie podatkami.. co skończy się tym że zapłoną ulice… zatem to zwykłe pitolenie szaleńca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*