Już wszystko jasne! Tak będą wyglądać obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdziwieni?

obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia minie 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Tymczasem wprowadzone przez rząd obecnie trwające obostrzenia mają trwać do 9 kwietnia. Krytycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują w sieci, że ta korelacja czasowa nie jest przypadkowa, gdyż chodzi o to, aby można było przeprowadzić oficjalne i uroczyste obchody tej tragedii. Teraz prawda wyszła na jaw. Michał Dworczyk i Anita Czerwińska dokładnie zdradzili, jak będzie wyglądać rocznica katastrofy smoleńskiej w 2021 roku!

Ledwie we wtorek w Radiu ZET Michał Dworczyk mówił, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dojdzie do obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. – Na pewno będą miały miejsce obchody, takie jak co roku. Natomiast w tym roku będą ograniczone przepisami sanitarnymi. To oczywiste – stwierdził enigmatycznie. Teraz jednak, jak informuje Wirtualna Polska, wszystko stało się już jasne i można oficjalnie poinformować, że tegoroczne obchody mają być wyjątkowo skromne i odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym. Większe zgromadzenia mają być wykluczone, zaś hołd ofiarom mają oddać jedynie najważniejsi przedstawiciele władz państwowych. Rzecznik PiS Anita Czerwińska przyznała, że „obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku będą przebiegać podobnie, jak comiesięczne uroczystości”.- Dostosujemy się rzecz jasna do obowiązujących obostrzeń. Jeśli chodzi o program: planowana jest msza święta rano w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, w ciągu dni delegacje będą składać kwiaty pod pomnikami Ofiar oraz na grobach, a obchody zakończą się mszą wieczorną – zdradziła konkretne szczegóły.

Potwierdzają to słowa szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów. – Nie będzie żadnych obchodów poza tymi, które w reżimie sanitarnym odbywają się co miesiąc. Czyli poranna msza święta, złożenie kwiatów i wieczorna msza na Starym Mieście w Warszawie – mówił Michał Dworczyk.

Dodatkowo rzeczniczka PiS przyznała, że „wielkość delegacji partyjnej na uroczystości nie jest jeszcze ustalona”. – Delegacja na pewno będzie uczestniczyć w obchodach w okrojonym składzie – poinformowała Czerwińska, która od lat zajmuje się organizacją obchodów rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Ponadto dodała, że jeśli chodzi o uczestnictwo w mszach świętych, to wyłącznie księża mają ustalić liczbę osób, które będą mogły pojawić się w budynku kościoła. Jej ugrupowanie nie zamiesza w tej sprawie czegokolwiek narzucać, co stanowczo podkreśliła.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*