Sondaż: jak sprawa Daniela Obajtka wpłynęła na postrzeganie Orlenu?

Aż 63 proc. ankietowanych twierdzi, że informacje o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku nie miały wpływu na ich opinię o tym koncernie. O negatywnym wpływie mówi 27 proc. ankietowanych, a o pozytywnym – 7 proc – wynika z sondażu IBRiS, którego wyniki publikuje „Rzeczpospolita”.

Odsetek twierdzących, że informacje o Obajtku nie mają wpływu na ich opinię o marce, stopniowo rośnie. W sondażu z 4 marca wynosił 54 proc., a z 16 marca – 56 proc., czyli o 7 pkt proc. mniej niż obecnie. Spada za to odsetek tych, którzy mówią o negatywnym wpływie. 4 marca było ich 30 proc., a 16 marca – 26 proc., o 1 pkt proc. mniej niż obecnie. Zmniejszył się też odsetek tych, którzy firmę postrzegają pozytywnie.

IBRiS spytał też wprost, czy informacje o Obajtku „będą miały wpływ na odwiedzanie przez pana/panią stacji Orlen i zakup produktów i usług Orlenu?”, a wszystkie trzy badania przyniosły podobne wyniki. Obecnie 67 proc. ankietowanych twierdzi, że nie zrezygnuje z wizyt na Orlenie.

Jak wynika z badania, nie zmieniają się też oceny samego Daniela Obajtka. Obecnie 21 proc. ankietowanych deklaruje pozytywny stosunek wobec prezesa PKN Orlen, 33 proc. – neutralny, a 46 proc. – negatywny.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!