Znamy sekret Daniela Obajtka. Nie uwierzycie, za co pokochali go w Pcimiu!

Znamy sekret Daniela Obajtka

Daniel Obajtek (45 l.) ma dar od Boga i jest nadzieją Polski – tak nad szefem Orlenu rozpływał się w komplementach Jarosław Kaczyński (72 l.). Kim tak naprawdę jest nowy faworyt szefa PiS? Fakt odwiedził Pcim w Małopolsce, gdzie Obajtek jako wójt rządził gminą. Mieszkańcy wciąż mówią o nim z sentymentem, seniorów zjednał darmowymi słodyczami!

Obecny prezes PKN Orlen szefował gminie w latach 2006–2015. Choć od tego czasu minęło już kilka lat, w gminie próżno szukać osób, które źle powiedzą o Obajtku. – Nie trzymał rąk w kieszeniach i nie nosił głowy wysoko. Na początku pierwszej kadencji często jeździł do starszych ludzi i zapoznawał się z nimi.

Obajtek zyskał nawet przydomek Czekoladka. – Miał bowiem taki gest, że jadąc do tych starszych osób, z własnej kieszeni kupował i wręczał im czekoladki. I tak jeździł w każdy czwartek – opowiada nam Stanisław Bzowski (68 l.).

Nie zawsze było jednak kolorowo. – Czasem się różniliśmy, bo ja byłem przewodniczącym rady gminy – wspomina Bzowski i po chwili dodaje: – Na koniec udawało się jednak dogadać. Jak przyznają mieszkańcy, ich krajan prezes nie zapomniał o nich i o gminie. – Odwiedza nas często, można z nim porozmawiać – dodają.

Kaczyński zachwycony Obajtkiem.

Jest nadzieją dla Polski, niezwykły talent, wyróżniająca się postać” – chwalił prezesa Orlenu Kaczyński w wywiadzie dla telewizji wpolsce.pl. Kim jest postać, która zasłużyła na tak wielkie słowa uznania z ust Jarosława Kaczyńskiego? Zaczynał jako wójt malowniczego Pcimia, dziś zarządza jednym z największych państwowych koncernów w Polsce. Osiągnął wiele, spełniając wielkie polityczne marzenia wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. To on dokonał połączenia spółek Orlenu i Lotosu. Jego ostatnim głośnym ruchem było przejęcie niemieckiego wydawnictwa Polska Press wydającego w Polsce regionalne dzienniki i tygodniki.

To wzbudziło szacunek w oczach Kaczyńskiego. – Jest nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu – rozpływał się na temat szefa Orlenu Jarosław Kaczyński.

FAKT.PL

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.