Prezydent OLAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Straszne upokorzenie w Toruniu

Prezydent OLAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Straszne upokorzenie w Toruniu

Radio Maryja ojca Tadeusza Rydzyka wygrało plebiscyt na Toruńskie Wydarzenie Stulecia. Plebiscyt, który kosztował podatników 6 tysięcy 300 złotych, zorganizował Urząd Miasta z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. Prezydent Zaleski nie zaplanował uroczystego ogłoszenia wyników plebiscytu. Nie wziął też udziału w dostarczeniu nagrody za wygranie plebiscytu Tadeuszowi Rydzykowi. Prezydent Zaleski nie odpowiedział na pytanie, czy wstydzi się wyboru Torunian, że nie wziął udziału w uroczystości przekazania tablicy dyrektorowi Radia Maryja.

Prezydent OLAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu

18 stycznia 1920 roku Wojsko Polskie wkroczyło do Torunia. Tym samym gród Mikołaja Kopernika wrócił do Polski. Z tego powody władze Torunia zorganizowały plebiscyt w dwóch kategoriach. Pierwszą był wybór Toruńskiej Legendy Stulecia. Druga kategoria to Toruńskie Wydarzenie Stulecia. – Organizacja Plebiscytów nie wiązała się z żadnymi kosztami. Koszty promocji plebiscytu to niecałe 5,5 tys. złotych (plakaty, kampanie w mediach społecznościowych, spoty reklamowe w radiu i reklamy w prasie). Koszt wykonania 2 szklanych tablic pamiątkowych – 800 zł – informuje na piśmie Ann Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

Napisać, że plebiscyt władzom Torunia nie wyszedł to mało. Oddano bowiem tylko 554 ważne głosy. Jak policzyliśmy, jeden głos kosztował Urząd Miasta 11 złotych i 30 groszy

–  Liczyliśmy na większe zainteresowanie, na poziomie dotychczas organizowanych tego typu konkursów. Niestety pomimo podjętych podobnych inicjatyw głosów oddano dużo mniej. Organizatorzy przyczyny doszukują się w obecnie trudnej sytuacji epidemicznej. Niemniej jednak oddano 554 ważne głosy, które należy uszanować – informuje rzeczniczka prezydenta Torunia.

Plebiscyt na Toruńską Legendę Stulecia wygrała Generał Profesor Elżbieta Zawacka. Torunianie w plebiscycie uznali, że Toruńskim Wydarzeniem Stulecie jest powstanie Radia Maryja. Radio Maryja wyprzedziło powstanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po tym jak plebiscyt się zakończył i znane były jego wyniki Urząd Miasta Torunia zamilkł na jego temat. O tym, że pamiątkowa tablica dotarła do Tadeusza Rydzyka z okazji wygrania plebiscytu nie poinformowały władze miasta, tylko Monika Bilska – fotoreporter Naszego Dziennika. Przypomnijmy – Urząd Miasta wydał na plebiscyt 6 tysięcy 300 złotych. Dlatego nasi dziennikarze zadali Michałowi Zaleskiemu następujące pytania:

  1. Czy prawdą jest, że nie wziął Pan udziału w uroczystości przekazania pamiątkowej tablicy Radiu Maryja, które to wygrało plebiscyt zorganizowany przez Urząd Miasta na wydarzenie 100-lecia Torunia?
  2. Czy Pan się wstydzi wyboru Torunian i z tego powodu nie wziął Pan udziału w tej uroczystości?
  3. Jeżeli Pan się nie wstydzi, to jaki był powód Pana nieobecności na tej uroczystości?

– Nie było żadnych uroczystości związanych z przekazaniem tablic dla laureatów. Tablice zostały jedynie dostarczone, w przypadku Radia Maryja tablicę dostarczył Bogdan Major – tak na piśmie odpowiedziała nam na te pytania rzeczniczka prasowa prezydenta Michała Zaleskiego.

se.pl

Więcej postów