Georgette Mosbacher na nowym stanowisku. Była ambasadorka USA w radzie ds. Trójmorza

Georgette Mosbacher niecały miesiąc po ustąpieniu ze stanowiska ambasadorki USA w Polsce znalazła nową pracę. Jeden z najważniejszych amerykańskich think-tanków, Atlantic Council zwerbował ją do Rady ds. Trójmorza.

Jak informuje Atlantic Council w komunikacie, Mosbacher obejmie stanowisko współprzewodniczącej Rady ds. Trójmorza. Szefem organu mianowano generała Jamesa L. Jones, Jr.

Georgette Mosbacher będzie zajmowała się Trójmorzem

Wiceprezes Atlantic Council, Damon Wilson w wypowiedzi na temat nominacji wspomniał, że już jako ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher była „kluczowym motorem postępu” w inicjatywie Trójmorza. O jej zasługach w tej materii wspomniał także gen. James L. Jones, Jr. oraz sama Mosbacher. Celem rady będą działania na rzecz zwiększenia wysiłków inwestycyjnych w Europie Centralnej i w krajach bałtyckich oraz zwiększenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w rozwój regionu.

Trójmorze to wyjątkowa i transformacyjna inicjatywa rozpoczęta i kierowana przez najbliższych sojuszników Ameryki. Przyświeca jej dopełnienie Europy

– mówiła Mosbacher.

Trójmorze jest międzynarodową inicjatywą gospodarczo-polityczną skupiająca 12 państw UE, m.in. Polskę. Oprócz tego do inicjatywy przystąpiły Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia oraz Węgry.

Mosbacher w pożegnaniu z Polską o Trójmorzu

Nominacja Georgette Mosbacher do rady ds. Trójmorza nie powinna dziwić tych, którzy śledzili ruchy amerykańskiej ambasadorki. Polityczka wspomniała ostatnio o inicjatywie w emocjonalnym pożegnalnym wideo zamieszczonym na Twitterze. Mówiła w nim m.in. o tym, że wspierała inicjatywę Trójmorza w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego w regionie oraz umocnienia więzi transatlantyckich.

gazeta.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Trójmorze to jest organizacja rozdzielająca Europę na dwie części. Mająca na celu izolowanie wschodniej europy od zachodniej. Jest sterowana przez USA. W razie konfliktu to na terytoriach państw trójmorza będzie się toczyć wojna. Ta organizacja przynosi korzyści tylko USA kosztem państw europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*