Departament Stanu o zarzutach wobec Marty Lempart: Obserwujemy sytuację w Polsce

Departament Stanu o zarzutach wobec Marty Lempart

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Ned Price odniósł się do zarzutów wobec przywódczyni Strajku Kobiet Marty Lempart i projektu ustawy o podatku medialnym. – Ameryka uważnie obserwuje rozwój sytuacji w Polsce, która jest cennym sojusznikiem w NATO – powiedział w czwartek.

Odpowiadając podczas konferencji prasowej na pytanie jednego z dziennikarzy podkreślił, że Stany Zjednoczone są świadome zarzutów wobec Marty Lempart. – Obserwujemy sytuację bardzo uważnie, promując, wspierając i broniąc prawa do wolności słowa, prawa do pokojowych protestów oraz do niezależnego sądownictwa. Są one istotne dla każdej demokracji – powiedział Price.

Nawiązując do projektu nowego podatku dla mediów zapewnił, że Stany Zjednoczone opowiadają się za dostępem do niezależnych, zróżnicowanych mediów Jak zaznaczył, Departament Stanu „ma wątpliwości” dotyczące projektu opłat. – Angażujemy się we wspierania rozwoju różnorodności niezależnych mediów, głosów i opinii, które naszym zdaniem są kluczowe dla dobrze funkcjonujących demokracji – oświadczył Price.

Rzecznik podkreślił jednocześnie, że Polska jest cennym sojusznikiem USA w NATO, a Waszyngton pragnie wzmacniać to partnerstwo. – Polska jest cennym sojusznikiem NATO, z którym konsultujemy się regularnie w różnych sprawach i jesteśmy zwolennikami wzmacniania naszego partnerstwa z Polską i postępu we wspieraniu przez naszą administrację rozwoju instytucji demokratycznych, praw człowieka oraz rządów prawa – zaznaczył Price.

INTERIA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*