Fatalne wieści gruchnęły z samego rana! Duda nie będzie miał wesołego weekendu

Fatalne wieści Duda

Prezydent Andrzej Duda nie będzie zadowolony, gdy dojdą do niego najnowsze wieści. Jak grom z jasnego nieba, tak z samego rana, pojawiła się informacja o tym, jak Polacy oceniają prezydenta. Jest nowy sondaż. Powodów do radości raczej nie ma. jednak nie tylko Duda złapie się za głowę, bo w sondażu zapytano też o ocenę premiera.

Jest nowy sondaż, w którym Polacy ocenili pracę premier i prezydenta. Pracę premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie ocenia 28 proc. badanych, a negatywnie 63 proc. Dobrą opinię o pracy prezydenta Andrzeja Dudy ma 32 proc., a złą 59 proc. badanych, to wyniki sondażu Kantar. Jak wyglądają oceny rządu? Rząd pozytywnie ocenia 26 proc. respondentów, a negatywnie 65 proc. Na przełomie stycznia i lutego odsetek pozytywnie oceniających pracę premiera wynosi 28 proc. (w tym 6 proc. to oceny zdecydowanie pozytywne); osób posiadających negatywną opinię o pracy Mateusza Morawieckiego było 63 proc. (34 proc. ocenia premiera zdecydowanie negatywnie). 9 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii. Porównując wyniki do tych z grudnia, okazuje się, że odsetek osób negatywnie oceniających pracę premiera wzrósł o 1 pkt proc., a udział osób pozytywnie go oceniających nie zmienił się.

Odsetek osób pozytywnie oceniających prezydenta Andrzeja Dudę nie zmienił się i w dalszym ciągu wynosi 32 proc. (w tym 8 proc. to oceny zdecydowanie dobre), natomiast odsetek wskazań negatywnych wzrósł o 1 pkt proc., wynosząc 59 proc. (w tym 34 proc. ocenia prezydenta zdecydowanie negatywnie). A to zdecydowanie nie są dobre wieści, które jedynie, co mogą wywołać – to przygnębienie Dudy. To oznacza, że prezydent może mieć kiepski nastrój w weekend. Odsetek osób, które nie potrafiły ocenić, jak prezydent wykonuje swoje obowiązki, wynosi 9 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 29 stycznia – 3 lutego 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat. Zastosowana metoda to wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI).

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

6 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.