Waloryzacja emerytur. GIGANTYCZNA podwyżka emerytury Kaczyńskiego

Waloryzacja emerytur. GIGANTYCZNA podwyżka emerytury Kaczyńskiego

Sejm przyjął waloryzację emerytur, dzięki której na wiosnę emeryci dostaną wyższe świadczenia z ZUS. Podwyżki emerytur, co potwierdził rząd, wyniosą 4,24 proc. Korzysta na tym oczywiście Jarosław Kaczyński, który już i tak, na tle polskich emerytów, pobiera ogromne świadczenie. Policzyliśmy, ile emerytury będzie dostawał prezes PiS. Przeciętny emeryt będzie w szoku!

W 2021 roku emeryci mogą szykować się na specjalną waloryzację rent i emerytur. Już wiemy OFICJALNIE, że podwyżki dla emerytów będą wyższe, niż przewidywał rząd Zjednoczonej Prawicy. Na waloryzacji skorzystają wszyscy seniorzy w tym… Jarosław Kaczyński. Prezes PiS sam zresztą głosował w Sejmie za przyjęciem projektu, zgodnie z którym otrzyma 4,24 proc. podwyżki swojej emerytury. Ile z ZUS dostawać będzie Kaczyński?

Szef rządzącej partii w 2019 roku otrzymywał ok. 82 900 złotych emerytury w ciągu roku. To dane z ostatniego oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego, bowiem składając je poseł zeznaje za rok poprzedni, a zostając wicepremierem prezes PiS nie musiał ujawniać swoich zarobków. Łatwo jednak policzyć aktualną emeryturę Kaczyńskiego poprzez… waloryzację. W 2020 roku świadczenie emerytalne prezesa PiS wzrosło o 3,56 proc. Teraz wzrośnie o kolejne 4,24 proc. Tym samym Jarosław Kaczyński będzie mógł się cieszyć z rocznej emerytury w wysokości 89 500 złotych. Miesięcznie prezes PiS będzie dostawał z ZUS ok. 7450 złotych, czyli w ciągu dwóch lat jego emerytura wzrośnie o ok. 550 złotych. Zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o takiej waloryzacji.

Czy jednak Kaczyński jest krezusem wśród posłów-emerytów? Bynajmniej. Wystarczy spojrzeć na posłankę Henrykę Krzywonos-Strycharską z Koalicji Obywatelskiej. W jej przypadku w 2019 roku roczna emerytura także podchodziła pod 82 000 złotych, tak więc w 2021 roku, po waloryzacji, będzie z ZUS dostawać podobną kwotę, co Kaczyński.

Jak się do tego mają zwykli emeryci? Ze średnią emeryturą ok. 2500 złotych raczej blado. Jeszcze gorzej, gdy spojrzymy na minimalne emerytury. Te od 1 marca 2021 mają wynieść 1251 złotych.

se.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

5 Komentarze

  1. Stary dziadu obys mial najnizsza krajowa emerytke i dostal ta ola boga cale 80zl waloryzacji i abys dziadu ktory w zyciu nid pracowales zyl za to oczywiscie bez ochroniarzy i sluzacych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*