Przewodniczący ujawnił nazwisko kandydata na następcę Morawieckiego. Rydzyk oszaleje ze szczęścia!

Przewodniczący ujawnił nazwisko kandydata na następcę Morawieckiego

Ale się porobiło! Już od dawna od czasu do czasu przebąkuje się o tym, że PiS wymieni Mateusza Morawieckiego na innego polityka. Wśród potencjalnych kandydatów na nowego premiera wymienia się m.in. prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej ujawnił jednak jeszcze jedno nazwisko. Chodzi o Mariusza Błaszczaka. Gdy dowie się o tym ojciec Tadeusz Rydzyk, to oszaleje ze szczęścia. W końcu szef MON od dawna należy do ulubieńców zakonnika. Czy Mariusz Błaszczak ma szansę zastąpić Mateusza Morawieckiego?

Ostatnio Jarosław Kaczyński wychwalał pod niebiosa prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Prezes PiS stwierdził, że jest on „nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski”. – Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu – podkreślił Kaczyński. Daniel Obajtek pytany przez „Super Express, czy te słowa nie oznaczają zaproszenia do objęcia funkcji premiera, odparł, że traktuje je jako „mobilizację do dalszych działań na stanowisku prezesa Orlenu”. – W najbliższych latach widzę się w tym miejscu, gdzie jestem. Nie szukam żadnych innych stanowisk. Ten biznes wymaga ciągłości. A skutecznie kierując Orlenem, mogę również pomóc rozwijać się Ojczyźnie – zaznaczył. Zdaniem szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Cezarego Tomczyka jest jednak jeszcze ktoś, kto jest brany pod uwagę jako potencjalny następca Mateusza Morawieckiego. Chodzi o Mariusza Błaszczaka, jednego z faworytów ojca Tadeusza Rydzyka.

– Wydaje się, że dni premiera Mateusza Morawieckiego mogą być policzone. Jarosław Kaczyński myśli o zmianie premiera, żeby zmienić zderzak, który się już zużył – przekonywał Cezary Tomczyk w Polsat News. – Mówi się, że Morawieckiego może zastąpić Obajtek albo Mariusz Błaszczak. To wybór między czymś złym a czymś złym, jeśli chodzi o prowadzenie polskiego państwa – ocenił szef klubu KO.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*