Biden otwiera amerykańską armie dla „OSÓB TRANSPŁCIOWYCH”

BIDEN OTWIERA AMERYKAŃSKĄ ARMIE DLA „OSÓB TRANSPŁCIOWYCH”

Nowy prezydent USA Joe Biden wydał zarządzenie zmieniająca politykę Pentagonu wobec tak zwanych „osób transpłciowych”.

Portal brytyjskiego dziennika „The Guardian” napisał w poniedziałek, że Biden chce zakończyć wszelkie niejasności i przeszkody, które według tego mediów polityka poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa postawiła przed osobami transpłciowymi chcącymi dołączyć do sił zbrojnych USA.

„The Guardian” przypomniał, że nowy sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział w zeszłym tygodniu w czasie przesłuchania przed senatorami o planach administracji – „Popieram prezydencki plan, czyli plan uchylenia zakazu”. Austin opisał jakie wymagania stawia przed potencjalnymi żołnierzami – „Jeśli jesteś w dobrej formie i masz kwalifikacje, by służyć, i potrafisz utrzymać standardy, powinieneś móc służyć”.

Gazeta wspomina również, że jeszcze przed ubiegłotygodniową inauguracją Bidena szef jego gabinetu Ron Klain skierował do administracji notatkę opisującą działania jakie już na początku kadencji prezydent chce podjąć „W celu promowania równości i wspierania społeczności kolorowych i innych społeczności zaniedbanych”. Jednak jak na razie nie wiadomo kiedy polecenie Bidena zostanie przełożone na konkretne rozporządzenia Departamentu Obrony i procedury wojskowe.

W 2016 r. ówczesny sekretarz obrony Ash Carter ogłosił w ramach realizacji zarządzenia Trumpa, że osoby transpłciowe już służące w siłach zbrojnych USA będą mogły w nich pozostać, natomiast kolejne takie osoby nie będą przyjmowane do wojska. Natomiast także za kadencji Trumpa w wojsku prowadzono działania propagandowe w ramach tak zwanego „miesiąca dumy osób LGBT”.

theguardian.com/kresy.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*