Agata Duda spotkała się z siostrami. Nie mieli dla niej litości. Bardzo przykra sprawa, płakać się chce

Agata Duda spotkała się z siostrami

Agata Duda już od niemal sześć lat jest pierwszą damą. Podobnie jak działania jej męża – prezydenta Andrzeja Dudy – aktywność Agaty Dudy mocno dzieli społeczeństwo. Pierwsza dama jednak robi swoje, nie oglądając się na różne komentarze. Właśnie spotkała się z siostrami zakonnymi. Niestety, tuż po tym ludzie nie mieli dla niej litości. To bardzo przykra sprawa, bo Agata Duda rozmawiała z zakonnicami w sprawie, która powinna łączyć, a nie dzielić. Płakać się chce, że spotkał ją taki hejt.

Agata Duda spotkała się z Siostrami Kapucynkami. Ze względu na pandemię koronawirusa, rozmowa odbyła się z trybie zdalnym. Informacja o spotkaniu pierwszej damy z zakonnicami pojawiła się na profilu Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze. – Pierwsza Dama rozmawiała z Siostrami Kapucynkami, które w Wąwolnicy budują „Dom dla Dzieciaków”. To już czwarta inicjatywa zakonnic zapewniająca przestrzeń do rozwoju oraz wiele miłości i troski dzieciom, którym zabrakło rodzinnego ciepła – czytamy w komunikacie. Niestety, internauci wiadomość o spotkaniu Agaty Dudy z siostrami wykorzystali do brutalnego ataku na pierwszą damę. Okropnym drwinom nie było końca. „Ale że jak rozmawia? Głosem?”, „Rozmawiała na migi?”, „Rozmawia? Pierwsze słyszę” – szydzili użytkownicy Twittera. Część osób stwierdziła także, że Kościół powinien z daleka trzymać się od dzieci. – A może by tak zadbać o państwowe domy dziecka zamiast pakować pieniądze w kler? – podsunęła propozycję jedna z internautek.

Rozmowa Agaty Dudy z siostrami dotyczyła nie tylko inwestycji, lecz także zwykłego codziennego życia zakonnic i ich podopiecznych. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!