Prezydent Armenii trafił do szpitala z powodu koronawirusa

Prezydent Armenii Armen Sarkisjan trafił do szpitala z dwustronnym zapaleniem płuc, które zostało wywołane zakażeniem koronawirusem – poinformowała w środę służba prasowa głowy państwa.

P rezydent Armenii, który zaraził się nowym typem koronawirusa i leczył się w warunkach domowych, został hospitalizowany. Choroba jest ciężka. Prezydent ma typowe objawy  –  podała   agencja Interfax, powołując się na biuro prasowe prezydenta.

Sarkisjan przebywa w szpitalu w Londynie. Podkreślono, że ma typowe objawy Covid-19, m.in. wysoką temperaturę i dwustronne zapalenie płuc.

  Przypomnijmy  , że agencja Armenpress poinformowała 5 stycznia, powołując się na służbę prasową prezydenta Armenii, że Armen Sarkisjan spędził Nowy Rok z rodziną i wnukami w Londynie. 3 stycznia przeszedł w stolicy Wielkiej Brytanii operację nogi. Operacja zakończyła się sukcesem, ale jednocześnie u polityka pojawiły się symptomy zarażenia koronawirusem nowego typu. Zarażenie potwierdził test, który dał wynik pozytywny.

W piątek w mediach pojawiły się informacje, które sugerowały, że u prezydenta Armenii widać coraz więcej symptomów choroby.

Armen Sarkisjan to kolejna głowa państwa, która zaraziła się koronawirusem. Wcześniej wirusa wykryto m.in. u prezydenta Brazylii    Jaira Bolsonaro  , prezydenta USA    Donalda Trumpa  , prezydenta Polski    Andrzeja Dudy   i prezydenta Ukrainy    Wołodymyra Zełenskiego  , a ostatnio u prezydenta Francji    Emmanuela Macrona  . Do bezobjawowego przejścia COVID-19 przyznał się też prezydent Białorusi    Aleksandr Łukaszenko  .

Zobacz także:  Prezydent Armenii twierdzi, że porozumienie rozejmowe zawarto poza nim  

interfax.ru / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*