Policja i żołnierze walczą o wieniec dla Kaczyńskiego. Cyrk pod pomnikiem brata prezesa PiS [VIDEO]

Policja i żołnierze walczą o wieniec dla Kaczyńskiego

W Warszawie policjanci i żołnierze interweniowali z powodu wieńca złożonego pod pomnikiem brata prezesa PiS. Ostatecznie wieniec dla Lecha Kaczyńskiego został wyrwany i zabrany.

Przeciwnicy mitu smoleńskiego postanowili złożyć wieniec pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Data nie była przypadkowa – 10 każdego miesiąca politycy i działacze PiS zbierają się w ramach miesięcznic smoleńskich.

Wieniec, a raczej napis na nim, wywołał czyjąś furię, bo do akcji wkroczyli żołnierze i spory oddział policji. Na tabliczce na wieńcu widniał napis „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach – Spoczywajcie w pokoju”.

Nagranie ze zdarzenia zamieścili vlogerzy i dziennikarze z Wolnych Mediów. To grupa znana z happeningów wymierzonych w PiS.

Na nagraniu widać jak wieniec próbuje wyrwać trzech żołnierzy. Do akcji wkraczają też policjanci próbujący odciągnąć mężczyznę trzymającego wieniec.

Żołnierze ciągnęli po ziemi mężczyznę z wieńcem. W końcu udało im się wyrwać wieniec i udali się z nim w nieznane miejsce.

Żołnierzom asystowało ok. tuzina policjantów.

ŹRÓDŁO: WOLNE MEDIA / NCZAS.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*