Ukraina wzywa Iran do ujawnienia wszystkich szczegółów zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego

Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy zwróciło się w piątek do Iranu o ujawnienie wszystkich szczegółów związanych z zestrzeleniem w zeszłym roku ukraińskiego samolotu cywilnego.

Ukraina, Afganistan, Kanada, Szwecja i Wielka Brytania domagają się ujawnienia wszystkich szczegółów związanych z zestrzeleniem ukraińskiego samolotu cywilnego – czytamy w piątkowych komunikacie ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

W pierwszą rocznicę zestrzelenia samolotu ministerstwo opublikowało oświadczenie – przypomniało, że przeżywa żal z bliskimi ofiar katastrofy.

Ministerstwo wezwało Teheran do wydania oświadczenia ujawniającego wszystkie szczegóły dotyczące zestrzelenia samolotu cywilnego należącego do Ukraińskich Międzynarodowych Linii Lotniczych i podjęcia niezbędnych działań, aby incydent się nie powtórzył w przyszłości.

Kijów obarcza Teheran pełną odpowiedzialnością za zestrzelenie swojego samolotu i uważa go za stronę, która powinna wypłacić odszkodowania rodzinom ofiar posiadających obywatelstwo ukraińskie, afgańskie, kanadyjskie, szwedzkie i brytyjskie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!